Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kutya. Mi a teendő?

Agresszív kutya. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ötemeletes házban lakom. Általában kettő körül érek haza és mindig az a látvány fogad, hogy az ötödiken élő szenilis nénike jack russel terrier kutyája ott áll a lépcsőnél. Nagyon szeretem a kutyákat, nem is zavarna, ha nem kezdene el agresszívan ugatni és szó szerint visszakergetni. Ilyenkor semmi nincs nálam csak a táskám vagy max a tornazsákom. A néni mindig nyitva hagyja az ajtaját és a kutya szabadon jár-kel a lépcsőházban és mindenkit elkerget. Mit lehet ezzel tenni? (A nénit nem érdekli ha szólunk)

#kutya #önvédelem #lépcsőház #fegyelmezés #agresszív. agresszivitás
2013. márc. 8. 14:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocsanat, nem olvastam rendesen vegig!
2013. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
25%
ITT A VÁLASZ A KÉRDÉSEDRE :D cesar millan
2013. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
no akkor elmondanám mit csinálnék én egy ilyen kis területét védő (territoriális tehát nem agresszív ez a kutya!) zsebpiszokkal. amikor elkezd morogva rohanni feléd (ami egyépként a részéről nem egyéb mint blöff és láthatóan hatásos is) a kezeimet úgy tartanám mintha a hónom allatt lenne két dinnye majd amint odaért egy igen "férfiasat" (nő vagyok) ráordítanék hogy: MIT CSINÁLSZ??? NA TAKARODJ INNÉT! ha nem lehet hangoskodni az sem baj mert lényegében nem az ordításon hanem a "löketen" van a lényeg. olyan ez amikor pl. a hangoskodó gyerekre már nagyon mérgesen szólunk rá úgy hogy "SSSS", ez nem hangos de mégis nyomatékos. Ezt csinálnám minden alkalommal és nem adok egy hetet, a kutya úgy fog eltakarodni magától az utadból amikor jössz mint annak a rendje. egyépként ezt én is megmosolygom hogy egy ilyen kis pöttöm rettegésbe tartja a lakókat. ha esetleg az első próbálkozásnál a kutya nem ijed meg, semmiképp nem szabad hátrálni mert azzal megmutatjuk neki hogy félünk tőle, tehát mi is csak blöfföltünk sikertelenül. ilyenkor határozottan felé lépni (vagy akár folyamatosan sétálni felé) és megint rászólni a fent írtak szerint. kizárt hogy ne menjen el.
2013. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%
nem kell ehhez cesar millen-nek lenni, amiket leirtam azok a kutyapszichologia alapjai, barmilyen konyvben elolvashatod:) meg kell erteni hogy hogyan gondolkozik az allat, milyen impulzusok hatnak ra es ennek megfeleloen cselekedni, hogy a kutya arra a kovetkeztetesre jusson amit mi szeretnenk. sokkal egyszerubb egy kutyat mentalisan kontrollalni mint fizikalisan, csak sokan nem tudjak hogy kell, es sokan nem tudjak olvasni sajat kutyajuk testbeszedet, nem erzik energia-valtozasait. attol meg hogy ul, nem biztos hogy nyugodt, attol meg hogy ugat, nem biztos hogy agressziv, attol meg hogy agressziv, nem biztos hogy ugy is marad.
2013. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
Ki írta ki az egérmérgeset? Nem én voltam, tudtommal.... Én most keltem fel a délutáni szundimból :D
2013. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
Bocsi, tényleg nem Te voltál :D de most nem is látom az idézett részt :O
2013. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az életben nem írnék ki ilyet :D Nekem az sok. Előbb verem meg a gazdit, de azt csak nem tanácsolhatom :D
2013. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
Diesel írta...basszus, nekem is aludnom kéne :D
2013. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Diesel sem azt írta, hogy RAKJON KI mérget, hanem csak MONDJA EZT, hogy a nőcire ijesszen :D
2013. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Látod-látod, vegyél példát rólam :D Hétfő óta nem bírok magammal és minden délután elalszok 2-3 órára :D
2013. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!