Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A férjemet megharapta 1...

A férjemet megharapta 1 kutya, a "gazdája" azt mondja hogy hozzá 2 hete ment oda az eb. Nincs oltása. Az állatorvos csak pénz fejében hajlandó megnézni. Mi sajnos ezt nem tudjuk kifizetni, a "gazdi" meg 100% hogy nem fogja. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Állatmenhelyt már kérdeztünk,ők a polg.mest. hivatalt ajánlották.Ott is voltunk,de ott nem tudnak "semmit".Ja és elvileg a kutya azóta ott van náluk mióta odaköltöztek.Ez kb 1-2 éve körül.mikortól számít valaki gazdinak?Kihez lehet fordulni?

2013. jan. 4. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Én a helyedben fognám feljelenteném és mivel a kutyának nincsen oltása ezért birságolnának és a valamit elértek a perben akkor ki kell fizetni a tulajnak a vizsgálati díjat. Ez minden ami tehető:feljelentést kell tenni.
2013. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A férjed harapásáról látlelet, kórházban szólni h oltatlan kutya harapta meg (kap majd egy szép sorozat oltást) de ismeri a gazdát és tudja a címet, a kórház ezt köteles jelenteni a hatósági állatorvosnak, aki majd eljár.
2013. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak én nem értem a kérdést... mi is igazából? Hogy kihez lehet fordulni - de mivel? Megnézetni állatorvossal hogy veszett-e de senki nem akarja kifizetni azt az 1000 Ft-ot? Ennyit nem ér meg a férjed egészsége hogy kifizessétek? Nem értem... Vagy kártérítést akartok mert tönkretette a férjed ruháját a kutya, vagy büntetést akartok kiszabatni a kutya gazdájára, vagy mit akartok?
2013. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kórházba azonnal! ott elindítják a bejelentési folyamatot, illetve kapni fog a férjed egy oltássorozatot. ha a kutyának nincs oltása, akkor veszettség-gyanús, ez nem fizetett szolgáltatás az állatorvostól, hanem kötelező eljárás a hatósági állatorvostól, hogy kivizsgálja. a hatósági állatorvoshoz ha jól tudom nektek kell bejelentést tenni, ő fog eljárni, és valószínűleg jól meg is bünteti oltási könyv híjján a tulajt.
2013. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb irtak, a korhazban majd inditanak eljarast. A kutyat hatosagi allatorvos fogja megvizsgalni es kotelezni a gazdat a veszettseg elleni oltas beadasara. Szerencsere idehaza a veszettseg meg a vadallomanyban is ritka dolog. A ferjed keszuljon fel mert az oltassorozat fajdalmas lesz, ha jol remlik mintha mellkasba adnak de ebben nem vagyok biztos.

Amugy a jegyzo feladata eljarni meg ilyen ugyekben. Ha nem reagalna akkor lehet figyelmebe ajanlani az allatvedelmi torveny ide vago reszet. Gazdanak akkor szamit ha "gondos gazdakent" jar el. Ha a kutyanak elotte volt gazdaja akkor 1ev utan kerul az uj gazda tulajdonaba, ha pedig nem volt (nem jut eszembe a jogi kifejezes ra) akkor alapbol azza valik ha befogadta.

2013. jan. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt Wintersunset!Ha 1000 ft-on múlna hidd el nem gondolkoznánk .Csak az a baj hogy a mi városunkban nincs hatósági állatorvos,csak a szomszéd faluból jönne át egy magánállatorvos és nála ez kb 15000 ft-ba kerülne.Még ez is megérné hogy kifizessük de sajnos nincs rá fedezetünk.A kérdésem az hogy ha mi nem tudunk a "gazdi" meg nem fog ,akkor kihez tudnánk fordulni hogy mégis megnézzék azt a kutyát.
2013. jan. 5. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

nem értem mi nem volt ezen egyértelmű?

a kórházban fogják elindítani a hivatalos eljárást, úgy is, mint veszettségi oltássorozat és úgy is, mint az eb megfigyelése. a kórházban el fognak igazítani, hogy mi a következő lépés, de ők is a hatósági állatorvoshoz fognak irányítani, aki HIVATALBÓL köteles eljárni, megfigyelni a kutyát, és oltási könyv hijján szigorúan büntet majd. de ha van oltási könyv, akkor is meg fogja figyelni a kutyát. nem nektek kell ezt fizetni, sőt, még csak nem is a tulajdonosnak (neki majd a büntetést).

2013. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt Wintersunset!Nem a pénz és a büntetés motivál minket .Ez a kutya az utcán kóborol,mert a "gazdájától" ezt tanulta,és hogy mással ez ne történjen meg ezért próbálunk rá megoldást találni.Ráadásul ahol ez a kutya kóborol minden nap arra járunk és van mikor gyerekekkel.Remélem erre is tudsz nekünk megfelelő tanácsot adni.Köszönjük
2013. jan. 5. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Hatósági állatorvos nincs mindenhol, de egy doki több körzetet lát el. HIVATALBÓL köteles lesz eljárni, te tök fölöslegesen hívnád ki a szomszéd helyről a dokit.
2013. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tisztelt Nagazi!Köszönjük a választ és megértettük.
2013. jan. 5. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!