Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » VÉRES vizelet! Normális?!

VÉRES vizelet! Normális?!

Figyelt kérdés

Van egy nagyon-nagyon öreg KAN kutyám, akinél évekkel korábban megállapították, hogy vesebeteg. (Szigorú diétán van, odafigyelek rá mikor mit eszik, napi 2x kap enni. ) A vizelete kicsit véres...Az elején pár csöppnyi csak, utána normális. Van, hogy véres pisicseppeket csepegtet el napközben (pisit is szokott, a vizelettartása nem igazán működik). EZ CSAK A VESEBETEGSÉG TÜNETE? Hétfőn elviszem dokihoz, de hátha más már találkozott ezzel a problémával. Legutóbb nyáron volt 2-3 napig csepegése, akkor azt mondták hogy a kanosságtól lehetett (?)....


Ismétlem nem az egész vizelet véres, csak az első pár csepp. Kedélyállapota jó, iszik-eszik rendesen, jó kondiban van.



2013. márc. 8. 22:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a babéziát ne is említsétek, BIZTOS hogy nem az a baja...
2013. márc. 8. 22:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
vese betegség tünete is lehet illetve vese kövességé
2013. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bogyigazdi ***** válasza:
100%
Mi tavaly altatattuk el 13 évesen a kutyinkat, prosztata rákos volt, és véres vizelettel is jár.
2013. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet húgyúti megbetegedés is, húgyhólyag-gyulladás, húgykő, prosztataprobléma, stb. Állatorvosnak meg kellene mutatni.
2013. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ez több mindentől lehet, lehet attól is, hogy kanos, sok szuka tüzel most, de lehet a betegségé is.
2013. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a véres vizeletet a vesegyulladás okozta. Ha elvitted, megírnád mi volt a kutyussal?
2013. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
siman lehet kanossagtol, de ha vesebeteg szegeny akkor persze van esely ra h attol van, hetfon megmondja az orvos.
2013. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az jutott még eszembe, hogy a csepegés előtt közvetlenül egy nappal megfürdettem... Talán megfázhatott? Bár hozzáteszem direkt befűtöttem a fürdőszobában és hajszárítóval meg is szárítottam a szobában, aztán kb. 1 óráig nem engedtem ki a hűvösebbe...


(Étvágya változatlanul remek, reggelit és vacsorát is befalta.Hmm.)

2013. márc. 9. 22:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Nah, elmentünk dokihoz, semmi különöset nem látott rajta, de elküldött ultrahangra. Valószínűleg a húgyhólyagja van egy kicsit bedurranva. A héten megyünk.
2013. márc. 11. 14:11
 10/10 A kérdező kommentje:

No, elvittem hasi ultrahangra, volt vér és vizeletvizsgálat is. Prosztatája kicsit meg van nagyobbodva, de nem vészes, húgyhólyagján nem találtak semmi furcsát, vérképe nem a legjobb, de vesebeteg lévén nem is rossz. Magyarul konkrétat a doki se tudott mondani (milyen meglepő....), lehet a vesebetegsége miatt volt ez a csepegés vagy összeszedett valami fertőzést, ami addigra már lement, mire vér- és vizeletvizsgálatra került sor.


Kapott antibiotikumot a biztonság kedvéért.


Ha valakit érdekel, összesen 11000 volt az egész procedúra.

2013. márc. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!