Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak a doki a mellső...

Kutyámnak a doki a mellső lábán vállban porcleválást (ocd) állapított meg. Ez akkor diszplázia?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kutyájánál szintén ez volt, az ő dokijuk azt mondta, h minden elváltozás nevezhető diszpláziának.

Bár szerintem (de lehet, hogy tévedek), ez a szó szoros értelmében nem az.

Mit mondott a dokitok? Műteni fogja? Egyébként milyen kondiban van a kutyus, mennyi idős? Nem túlsúlyos?

2013. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
9 hónapos és minél előbb műteni kell. Most nem túlsúlyos régebben volt egy kis felesleg rajta.
2013. márc. 9. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Oks, vigyázz rá nagyon! Tartsd vékonyan ezután mindig!

Ismerősöm kutyája is fiatal volt, 1 év körüli volt, amikor műtötték, ő túlsúlyos volt, ezért alakult ki nála.

2013. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Diszplázia = rendellenes.

Ebből vannak fajták. Nézd meg a kisállatortopédiai egyesület honlapját, ott találsz erről további információkat.

2013. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ocd tök más mint a dp. Mivel az ocd porcleválással jár és műtéttel orvosolható és a kutya nem hogy teljes életet tud élni de sportolhat is nyugodtan. A dp meg ugye súlyosságtól függően az ízületek rossz illeszkedése és abból adódó kopások.


Ám az ocd öröklődő. Tehát reméljük a tenyésztő tudja, illetve h akkor a kutya nem lesz továbbtenyésztve gondolom...

2013. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van a kutyus és már a tenyésztő is tudja, tök korrekten állt a dologhoz nem is vártam tőle az előzmények után.

Mennyi idő a felgyógyulás? Egyszeri beavatkozás? Még a műtéti részletekről nem tudtam a dokival beszélni.

2013. márc. 10. 10:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kutyájánál 1 hónapot nagyon-nagyon pihentetni kellett, mondhatni pisi/kakira engedték ki. Utána fokozatosan terhelték, 2 hónap után, mintha semmi nem történt volna vele :)
2013. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az függ attól h mekkora darab vált le és h mikor lett észrevéve - de Ti valószínű eléggé az elején elkaptátok mivel nem idős a kutya (és az ocd általában ilyen korban alakul ki).

Az a két kutya akit én ismerek és ocd-sek voltak, azoknál kb 4 hét póráznyugalom, majd fokozatos terhelés. Lehet nem ártana felvenni a műtét után a kapcsolatot egy fizioterapeutával. (az én kutyámnak nem ocd-je volt de volt szükségünk már fizóra és én Péteri Dórát tudom ajánlani: [link]

2013. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!