Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan gazdi akinek a...

Van itt olyan gazdi akinek a kutyusa diszpláziás?

Figyelt kérdés
Nekünk ma derült ki hogy diszpláziája van és nagyon szeretnék neki segíteni hogy ne fájjon és hogy ne legyen sánta, kaptunk az orvostól fájdalomcsillapítót, azt szedi meg majd venni kell neki porcerősítőt is, de nem tudom hogy élhet-e úgy hogy ne érezze a fájdalmat, a műtétet el lehet végeztetni?Sajnos mi a 3.on lakunk és minden nap lépcsőznie kell de próbálom mindig felvinni meg lehozni de nem egyszerű mivel 19kg.:( Ja és golden retriever 8hónapos.

2013. jan. 16. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia, az előző kérdésedet is olvastam én voltam aki felvetette a csontgyulladást. A doki mit mondot, röntgen készült a kutyusról? Nem ajánlott esetleg valami kezelést a porcerősítőn kívűl? Milyen módon vizsgálta a kutyust? Ha nem volt röntgen én mindenképpen elvinném másik dokihoz is, izületvédőnek pedig zöldkagylót vegyetek. Több féle van belőlle, van amelyíkbe gyulladáscsökentő is van. Mi luposant használunk.
2013. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
azt mondta hogy ősszel csináljunk egy röntgent, a lábát meg így mozgatta nem is tudom hogy és mikor úgy volt akkor nyüszített fel és mondta hogy ez diszplázia, nem tudom hogy a műtétet lehet-e de ha ez segít rajta akkor akár azt is elvállaljuk, mondta hogy ne nagyon terheljük meg meg főleg pihentessük de úszást javaslott.
2013. jan. 16. 16:53
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

vidd másik orvoshoz aki röntgen után mondja azt h dp... akármennyire jó szakember az illető nem fogja tudni megmondani röntgen nélkül.


Debrecenben a dpre szakosodott ortopédus is csak röntgen felvétel után mondja azt h igen ez dp...

2013. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszönöm

és mennyi szokott lenni a röntgen?

2013. jan. 16. 17:18
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
1 vagyok egyet érek a másik véleménnyel röntgen nélkül csak tapogatással nyomkodással nem lehet dp megállapitani ahoz KELL a röntgen. Figyeljétek a kutyust, és szerintem keressetek másik állatorvost.
2013. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta az orvos hogy másfél éves korában érdemes elvinni mert addigra kialakulnak a csontok meg sokhelyen ezt is olvastam.
2013. jan. 16. 17:22
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez a szöldkagyló jó??---> [link]
2013. jan. 16. 17:37
 8/18 anonim ***** válasza:
De, van egy módszer (most hirtelen, ha agyonütnek sem mondom meg, hogy minek hívják), amivel meg lehet mondani, hogy a kutya dp-s vagy sem. Az már más kérdés, hogy a fokozat megállapításához mindenképpen kell a röntgen. Vidd el máshoz, hogy egy másik orvos mit mond, de úgy tudom, attól még, hogy a kutya dp-s, nem műtik automatikusan. Viszont ha műteni kell, akkor az most derüljön ki, mert van egy fajta műtéti technika, a Háromszoros Medencei Oszteotómia (HMO), amit kizárólag fiatal korban (max. 15 hónapos korig) lehet elvégezni, ha túl sokáig húzódik a dolog, akkor már csak a combcsontfej reszekció és a csípőprotézis marad.... Gondolom carprofen tartalmú nem szeroid gyulladáscsökkentő - fájdalomcsillapító szert kapott (Carprox, Norocarp ilyen például). Ezt kezdd el neki adni attól függetlenül, hogy elviszed-e máshoz vagy sem, és mellé valami izület-erősítő szert. Nagyon jó a Noroflex, de az előttem már említett Luposan Gelenkkraft is.
2013. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem humán szert adnék, ha nem muszáj, gondolom ott is van állatpatika. Olvasgasd a lenti honlapot, nagyon jó, rengeteg információ van rajta.


[link]

2013. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
lupo san zöldkagylót tudom ajánlani! én is azt adom a kutyámnak és az nagyon jó! amúgy szerintem egy teljes dp vizsgálat, csípő térd könyök max 20ezer röntgennel, csak pl. csípőre olyan 8-10 körül!
2013. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!