Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozhatnám helyre a...

Hogyan hozhatnám helyre a dolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, 1 éves. Már elvégeztünk egy tanfolyamot, ami nagyon jól sikerült. Aztán vége lett, és az a rendszer ami akkor volt, kisiklott. Volt egy hosszú betegségem, ami miatt sokáig nem tudtam sétáltatni, és nagyon megromlott a helyzet. Próbáltam és most is próbálok vele sokat foglalkozni a kertben.

Tudom, hogy újra kutyasuliba kell mennünk, de addig is (még két hónap) adjatok vmi ötletet, tanácsot.


Nagyon ragaszkodó, túlságosan is, de egyben nagyon akaratos.

Lopkod szinte mindent (zokni, zsepi...). Kirámolja a kabátzsebeket. Eszik a kisasztalról! Olyanok szoktak rajta lenni, mint pl. ropi, chips, ilyesmik. Pedig ez volt az egyik első dolog, amire megneveltük, hogy az asztal nem az övé.

Bent alszik a lakásban. Tudja hogy hol a helye. Amikor lefekszem, akkor mindig próbálkozik feljönni az ágyra, mindig leküldöm. Megvárja amíg elalszok, és akkor pattan fel a páromba bújva, ő meg hagyja. De ez még nem is annyira baj.

Nagyon ugrál, amikor jövök-megyek. Már három hónapja minden alkalommal csinálom a "nem veszek róla tudomást, amíg le nem nyugszik" dolgot, hiába. :( Itt mondjuk az a baj, hogy a férjem ráhagyja a dolgot és mindenki más is, aki vendégségbe jön hozzánk, mert olyan cuki, meg jófej... hiába mondom nekik előre, hogy úgy jöjjenek be, hogy a kutya ugrálni fog, de ne simogassák, ne nézzenek rá... idióták és ebből is csak nekem van bajom, amikor szatyrokkal a kezemben jövök haza.

Amikor nem vagyok elég gyors, akkor simán kiszökik a kapun. :( Ez sem lenne olyan nagy baj, hogy kimegy, ha nem csinálna hülyeséget. Az a kínos az egészben, hogy temetővel szemben lakunk egy mellékutcában. A múltkor a kukát vittem volna be, amikor kiszökött és a gyásznép körül csóválta a farkát egy percig.

A séták is siralmasak lettek, hogy "újra tudok járni", igyekszem napi 2-szer összesen 3 órát sétálni vele. De katasztrófa. Azzal a lendülettel, hogy kilépünk a kapun az orra a földön van és szimatol, na meg húz.

Erről mind én tehetek, sajnos. :( De hogy hozhatnám rendbe a dolgokat?

Arra gondoltam, hogy csinálni kéne vele egy kötődési tréninget. Vagyishogy az egész nap folyamán nálam van a klikker, és séta közben ha ott van lábnál, ha rámnéz amikor szólítom....amikor jót csinál akkor klikk+falat. Ez jó lenne kezdésnek?

A másik kérdésem, hogy hogyan tiltsam/büntessem? Mit csináljak, amikor pl. zsepi van a szájában és mit csináljak, ha nem jön be az utcáról és nekem kell őt bevonszolni?


2013. márc. 9. 10:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy ismeri az ül, fekszik, lábhoz, hozzám vezényszavakat, csak gyakran alkalmi süket.
2013. márc. 9. 10:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Youtubeon is fent van a csodálatos kutyadoki sorozat, ha még nem ismernéd. Szerintem ha megnézel pár részt, abból már le tudod szűrni, hogy mit és hogyan csinálj, hogy jó legyen. Ha már ennyire berögzült neki a rossz viselkedés, azt korrigálni kell, hogy tanulja meg, nem szabad, itt a figyelmen kívül hagyás már nem segít, ahogy te is tapasztaltad. Az is hasznos lenne, ha a családdal együtt néznéd meg, hogy belássák, tévedtek, rosszul ítélik meg a kutya viselkedését.
2013. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kötődési traninget el ne kezd.. Beszélj a volt oktatóddal e-mail telefon vagy személyesen a sulin, hogy mit csinálj. Az amit te leírtál nem kötődési traning. Ott elmagyarázzák hogy mit hogy kell csinálnod vagy hogy egyáltalán jó ötletnek tartják e.


Mi most kezdtük a középfokot. Büntetést itt elmondják majd hogy smint kell.. ez megint nem olyan dolog amit itt le lehet írni. Mondjuk megpróbálkozunk vele sokszor. Csak vagy mi írjuk nem 100%jól vagy a kérdező szövegértésével van gond.. Mindegy a lényeg hogy ilyet mindenképpen személyesen kell.. úgy érthetőbb meg ők megtudják mutatni és látják a kutyát nem utolsó sorban.

2013. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam bejelentkezem. Már sokat javult a helyzet.

Amikor hazajövök, akkor picit hátrébb megy a kaputól, leül és vár. Amikor bezárom a kaput, akkor még ugrál... de már ez is hatalmas fejlődés.

A séták is egészen szépen alakulnak. Néha van még húzás, de nem vészes. Lefékezek és már másodperc múlva visszajön lábhoz.

Az orra még mindig sokszor van lent a földön, de már az sem olyan gázos, mint volt :)

2013. ápr. 9. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!