Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan hozhatnám rendbe a...

Hogyan hozhatnám rendbe a dolgokat a lányom körül?

Figyelt kérdés

2,5 éves, sajnos társainál sokkal visszamaradottabb.

Okos kislány, de nagyon sok dolog nem úgy van, ahogy kéne, és ezt valószínűleg én rontottam el, mert olyan vagyok, mint egy remete.

89cm és 11,6kg, szóval picike, bár kicsiként is született.

Még nem szobatiszta, és hajlandóságot sem nagyon mutat rá.Néhányszor pisilt bilibe, 1-2x kakált is, de meztelenül simán odapisil bárhová szemrebbenés nélkül. Hiába mondom hová kell, nem érdekli.

Rendkívül válogatós, alig akar rágni, ez is az én hibám, sokáig evett pépes dolgokat, vacsira és reggelire is mindig tejpépeket cumisüvegből vagy kakaót, tejcsit ivott, így most sem hajlandó mást nagyon étkezni. A főtt ételekből egy kezemen meg tudom számolni mit hajlandó megenni.

Nem bírom leszoktatni a cumisüvegről és az éjszakai ivászatról, így minden éjjel legalább egyszer felkel, ennek következtében szinte minden reggel nyakig pisisen ébred, pedig éjjel egyszer cserélek.

Nagyon akaratos, hisztis a kislány, soha semmivel nincs megelégedve, rombol sokszor.

Börcsödébe nem vették fel, óvodába meg még nem jár, pont akkor költöztünk, mikor a beiratkozás volt, így mivel itthon vagyok, majd csak jövőre iratom be, viszont így nagyon keveset van gyermekek közt. Játszótér és játszóház nincs a közelben, de az udvaron van neki szinte komplett játszótér, csak ugye itt gyermekek nincsenek.

Nem vagyok az a nagy barátkozós, pletykás anyuka, így nagyon barátnőim sincsenek, akik esetleg a gyerkőccel átjöhetnének.

Apa sokat dolgozik, szinte sosincs itthon, gyakorlatilag teljesen egyedül nevelem a kislányt, nagyszülői és egyéb rokoni segítségem sincs.

Beszél a lányom, 2-3 szavas mondatokat mond már, de attól félek, hogy én miattam vannak ezek a fejlődési visszaesések. Nem járunk társaságba, csak nagyon ritkán, párom munkája végett családi program is nagyon kevés van. Rám marad a háztartás levelezőn tanulok, és mellette elég labilis az idegrendszerem is(túl hamar felkapom a vizet, elég türelmetlen természet vagyok).

Hogyan hozhatnám helyre a dolgokat? Tudom, hogy nehéz a természetem, de nem akarom, hogy a lányom az én hülyeségeim miatt maradjon vissza. Csapnivalóan rossz anya vagyok, sokszor azt sem tudom hogy kezeljem a helyzeteket, mert senkitől nem tanultam, nem mutatta, nem ad tanácsot..


2011. júl. 19. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit én tudnék tanácsolni, hogy nézz körül, és egy magánbölcsibe add be őt heti két alkalommal. Talán ez még megfizethető, és ott is sokat fog tanulni, látni, tanácsot tudsz kapni a gondozóktól a meglévő problémákra, stb.
2011. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kicsi a babád és a súlya is normális!!!!A kisfiam 3 évesen lett szobatiszta,ha nincs rá még felkészülve ne eröltesd.Ami a viselkedését illeti légy következetes,mond el neki,hogy ezt most rosszul csinálta és ültesd az ágyára 3 percig.Ne hagyd,hogy lemásszon.Amikor letelt a 3 perc mond el neki,azért büntettelek meg mert....-És kérjen bocsánatot.Este vacsi után elmondod neki,hogy ma éjszaka nem iszunk és nem eszünk,majd csak reggel és bármi lesz tartsd magad és ne itasd.1-2 nap és simán fog aludni, muszály,hogy érezze te vagy az anya és a fönök is.Ne hagyd,hogy ő uralkodjon rajtad.Szeretgesd,mond el neki mennyire szereted de nem szabad hagyni a hisztiket.A cumisüveget ha nem akarja elengedni ne erőltesd.Vegyél neki egy nagyon szép itató poharat amit ketten választotok ki és mond el neki csak akkor kapja meg ha elküldi a cumisüveget az angyalkáknak.Kössétek héliumos lufira és had engedje el,vagy egyszerüen dugd el és hidd el hamar elfelejti.3 gyermekes anyuka:)
2011. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Először is, a legnagyobb probléma az sok szülőnél,hogy már a baba születése előtt , de akár ha már közöttük is van, kialakít egy képet arról,hogy ő hogy képzeli el gyermekét, hogy néz majd ki, hogy fog viselkedni, milyen gyors lesz a fejlődése! Ezt kellene elfelejteni, mert ő egy egyedi kis lény, aki a gének különös játékának köszönhetően fog alakulni, nem a te elképzeléseidnek.

Emellett soha ne viszonyítsd kortársaihoz, mert mindenki a saját ritmusában fejlődik!és egyáltalán semmi rendelleneset nem találok a leírtakban.

A második életévben gyorsul be a szellemi fejlődés ez igaz, de eleinte csak egy egy szótagot mond a gyermek,sokan pedig csak a 3.ik életévüket betöltve válnak szobatisztává,kóros ágyba vizelésről pedig csak 4 éves kor felett beszélünk.

Ennyit a gyermekedről (véleményem szerint)

A többi azon múlik TE hogy neveled, milyen rossz szokásokat rögzítesz be az életébe.Nem bírod leszoktatni a cumisüvegről???? hmm... rengeteg módja van, ezúttal ,magadban keresd a hibát, de ez ne annyiban merüljön ki, hogy rossz anya vagyok és kész!!! akkor vagy rossz anya, ha ennyivel elintézel dolgokat. Tessék utána kérdezni,orvos, tanácsadó, stb... rengeteg jó könyv van, ami segíthet, és légy következetes.

Van két könyv amit hirtelen jó szívvel ajánlani tudok:

Tracy Hogg: A suttogó titkai 2. illetve gerlinde ortner: Gyógyító mesék.

ne ilyen lehangoltan nézz a gyermeknevelésre, mert így kudarcba fullad...nem csoda!

Sok sikert: Egy babára váró 24/L

2011. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja és a hisztikre akaratosságra tapasztalatom szerint az is szuper megoldás, ha hagysz neki válazstást,

Pl.

Ebből a macis pohárból szeretnél inni, vagy a cicásból?

Most menjünk lefeküdni, vagy előtte olvassak egy mesét?

Ezt az xy (főtt ételt) kéred, vagy inkább ezt?

stb stb... a lényeg h érezze hogy dönthet :)

Előző válaszadó is jó ötleteket adott

Előző voltam..

2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Ahogy olvastam, semmi olyan dolgot nem olvastam, amiből én arra következtettem volna, hogy a kislányod "sokkal visszamaradottabb" mint a többi gyerkőc. Tény és való nem éri túl sok inger.

A testi adottságai szerintem teljesen normálisak, nem duci gyerkőc, vékonyabb, de mi ezzel a gond?

A szobatisztaságra pedig meg kell érnie! Én lányom 3 éves múlt májusban és csak most nyáron lett szobatiszta, de mivel ilyen későn, gyakorlatilag 1 nap alatt. Ha nem megy, ne erőltesd, főleg ne szidd le!

Próbáld meg, hogy a pépes kajától fokozatosan haladsz a darabos ételig, tehát pépes, de kicsit darabos dolgot adsz neki, aztán egyre nagyobb darabok legyenek benne. Az én lányom is sokáig öklendezett a darabos kajától, de aztán MAGÁTÓL állt át, nem is szoktattam. Mondjuk ennél azt mondom, valóban ilyen korban már kellene darabos ételt ennie, mert ha ovis lesz, akkor ott csak darabos kaját kap majd. Esetleg próbáld, hogy kiflit adsz neki, hogy rágja. Próbáld a csőrös pohárral az átszoktatást vagy ha rajtad látja, hogy milyen jóízűen iszol pohárból, előbb-utóbb kedvet kap, legalábbis nálunk mindent amit én (apja) csinálunk, azt Ő is akarja. Éjszaka milyen pelenkát használsz? Nekünk azóta nincs beázás, amióta bugyipelenkát használunk (up&go típusok). A normál pelenkában mindig átázott.

Az akaratosság pedig élettani sajátosság ebben a korban. :) A hisztijeire ne reagálj, legyél türelmes, ne veszekedj, számolj tízig. Túl lesz rajta. Az én lányom mostanában azzal megy az agyamra, hogy az ég világon mindent ő akar csinálni, azt is, amit nem tud, de ha nem engedem, akkor jön a sírás és a hiszti.

Óvodába még nem is járhatna, hisz nincs 3 éves, 3 évesen veszik fel, amikor betöltötte.

Nincs kocsid, hogy el tudd vinni játszóházba, játszótérre? Vagy busszal? Mert a korában már valóban nem ártana egy kis gyerektársaság, mert a felnőtt társaság nem ugyanaz! Ezt kéne valahogy megoldani. Vagy amit írtak, hogy ha megtehetitek, add be 2 napra magánbölcsibe. Vagy hiába nem vagy barátkozós, próbálj meg barátkozni anyukákkal a környéketekről, biztosan vannak, ha más nem, sétáltatás, boltba menetel közben, hogy gyerekekkel is tudjon kommunikálni.

És végezetül, nehogy azt hidd, rossz anya vagy! Törődsz a gyerekeddel, látod, most is a javát keresed, próbálod a kis életét boldoggá tenni és hidd el, a kislányod boldog is! Nem vagyunk egyformák, én is türelmetlen típus vagyok sajnos, de próbálkozok erről leszokni vagy enyhíteni. De ettől még nehogy azt gondold, hogy rossz anya vagy! Bocsi, ha hosszú lettem, de próbáltam minden aggályodra választ adni.

2011. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem találom visszamaradottnak. Az hogy még nem szobatiszta az rendben van. Hogy válogatós az nem biztos hogy a te hibád, vannak ilyen rosszevő gyerekek. A súlya is rendben van, mit vársz mekkora legyen egy kislány? Az sem szép ha olyan mint egy vasgyúró.

Szerintem inkább azzal van a gond, hogy ennyi idősen nem jár gyerek társaságba. Ilyen korban a gyerekekkel való játék nagyon fontos a fejlődésében. Egy másik gyerektől nemcsak a rosszat lehet eltanulni, hanem hasznos dolgokat is. Itt az evésre is gondolok, mert ha látja a másik gyereket enni, akkor könnyebben elfogadja ő is. De beszédfejlődésben is előrébb lennétek, ha látna gyerekeket is beszélni.

Szerintem próbálj meg eljárni gyerektársaságba, ha messze van a játszótér, akkor menjetek kocsival, vagy szállj buszra, a gyereknek is tetszeni fog egy kis kikapcsolódás. Biztos azért ilyen rosszkedvű és hisztis a kislányod, mert unatkozik otthon az állandó egyhangúságban, ott csak téged lát. Hiába van saját játszótere, neki ez már kevés! Hidd el ha kikapcsolódsz vele gyerektársaságba minden meg fog változni. Az óvodába való beilleszkedés is sokkal könnyebb lesz, ha már szokik előtte a gyerekekhez. Nem kötelező pletykálgatni a többi anyukával, nem mindenki szokott.

2011. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!

Sajnos nincs kocsink, így ezért vagyunk korlátozva a rokonság látogatásában is, mert mind messze élnek.

Próbálok minél jobb anya lenni, a párom mindig azt mondja, hogy jól csinálok mindent, bár ő alig beszélget velem is, igazából nem is értem, hogy miért gondolja ezt így akkor.

Talán az anyósom volt az, aki tört a gyermekneveléssel az önbizalmamon, mert akárhányszor eljön hozzánk (átlag 2-3 havonta) mindig csak kritizál és folyton azzal jön, hogy a lányomnak ezt meg azt már rég tudnia kéne. Okos dolgot még nem nagyon tanácsolt, mindig mindenben csak a hibát látja..

2011. júl. 19. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem semmiben nincs lemaradva a lányod azok szerint amit írtál.az én fiam is 2,5 éves,éjszak még ő is felébred 2,3 szor.bár enni inni nem szokott.még az esti,reggeli kakaóját cumisüvegből issza,nagyon rossz evő,nagyon keveset eszik egész nap alig csipeget,de este mindig vacsizik.Szokott hisztis és akaratos lenni,de ez muszáj hogy igy legyen igy fejlődik a személyisége,szóval ez jó,csak a megoldáshoz kell türelem és megtalálni hozzá a kulcsot ez minden gyereknél más.Most a fiam hanyagolja a játékaival való játszást,most az udvaron a levelek a botok,a bogarak a lényegek,bent meg a könyvek,ez is jó,magától fejleszti az érzékeit.Amit megtehetsz hogy kialakítasz magatoknak egy rendszert,hogy mikor vagy a konyhába,ott ő is segíthet,aztán mikor játszatok együtt,mikor mentek sétálni,csavarogni egy kicsit.gondolom nem tanyán laksz igy vannak emberek az utcán,velük is lehet beszélgetni,szobatiszta meg nemsokára az lesz magától ha nem erőlteted.Szóval mi is a baj a te gyerekeddel?
2011. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10.58-as vagyok. Ne hallgass anyósodra, hü...e. Már bocsánat! Minden gyerek más, nem lóverseny ez, hogy másik gyerekhez kell mérni! Arról nem beszélve, hogy ha 2-3 havonta elmegy az unokájához, mi mindent lát? Szinte semmit! Nem írtad, de biztosan van olyan dolog, amiben viszont fejlettebb a kislányod, mint a kortársai. Az én lányom például sok mindent későn csinált (mozgásfejlődés és beszéd tekintetében is), viszont rajzolni sokkal jobban rajzol, mint a kortársai. A védőnő a 3 éves ellenőrzésen teljesen meglepődött, hogy már alakzatokat rajzol (teljesen felismerhető!)pl. szemüveget, pont-pont vesszőcske embert, virágot, x-et, háromszöget, létrát stb. De pl. beszélni bőven 2 éves kora után kezdett. Menni is 15 hónapos korában. Szóval próbáld meg elengedni a füled mellett anyósod "jóindulatú" megjegyzéseit és koncentrálj a gyereknevelésre legjobb tudásod szerint!
2011. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs lemaradva a kislányod.
2011. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!