Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutya miért nem...

4 hónapos kutya miért nem akarja lent elvégezni a dolgát?

Figyelt kérdés

Ahonnan hoztuk, már ott is pelusra pisiltek a kutyák, itthon ahogy leraktuk neki első nap rögtön rápisilt.

Azóta nagyon sok probléma volt vele, sokszor napokig nem volt hajlandó rápisilni, ellopta a pelust, megrágta, minden baja volt.

Most megkapta az utolsó oltást és elkezdtünk sétálni, de semmi eredmény nem volt még. Órákig visszatartja, hogy otthon tudjon pisilni. Ahogy hazaérünk rögtön megy a pelushoz, de az istenért sem akar rápisilni. Néha fél méterre tőle pisil, néha félig rányomja a pisit, a fele meg bemegy alá és lehet kidobni az egész pelust.


Nem tudom mit lehetne vele tenni, mindig mondjuk lent hogy pisi, kaki, szaglászik is, de semmi. Látszik rajta, hogy nagyon kell, alig várja, hogy hazahozza.

Leszidni nem fogom ha továbbra is itthon fogja csinálni, mert nem akarom, hogy ne merje elvégezni a dolgát.

Minden sétáltatásnál van nálam jutalomfalat, hátha produkál valamit, de semmi.

Azt sem hiszem, hogy sokat segítene ha felszednénk a pelust, elvégre így is csak elvétve sikerül rányomni a dolgokat.



2013. márc. 9. 17:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Az nem megoldható sajnos, hogy rögtön szaladjunk vele, mikor keresi a helyet...de szerintem szegénykém akkor is inkább visszatartaná.
2013. márc. 9. 17:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pontosan a kutyapelenka miatt csinálja ezt, mert teljesen összezavarja.
2013. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Se pelus, se semmi nem kéne. Egyáltalán nem kéne hagyni, hogy bent bárhova is végezze a dolgát. Pontosan ezért pisil a lakásban, mert megszokta hogy bent lehet.

És most nem ért, hogy kint kéne.

2013. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre rájöttem én is. De mit csináljak, hogy rájöjjön milyen jó lent pisilni?
2013. márc. 9. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű, lent kell vele maradni addig, amíg el nem végzi a dolgát, egy 4 hónapos kutya nem tudja nagyon sokáig tartogatni. A pelust vegyétek fel és addig maradjatok lent, amíg el nem végzi a dolgát!
2013. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!