Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a falra...

Hogyan szoktassam le a falra ugrálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kutyánk. Kinti kutya, kint alszik jó kis kutyaházban. Van egy kosara az előszobában is, ha napközben itthon vagyunk, akkor bejöhet odáig. Jól viselkedik, ha kiküldöm, akkor sem ellenkezik, jól elvan az udvaron. Viszont mikor úgy gondolja, hogy mégis bejönne vagy hallja a hangunkat, mozgásunkat odabentről, akkor elkezd felugrálni a bejárati ajtóra és a falra. Az egész házfal és az ajtó tiszta kutyalábnyom már. Tavasszal ki kéne meszelni, de így nem sok értelme lesz, ha nem tudom leszoktatni róla! Mit tegyek?
2013. márc. 10. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is vannak hasonló problémánk. A mi kutyánk már felnőtt kistestű, de amikor izgatott néha még felugrik, vagy amikor rájön, hogy ki akarjuk vinni őt aznap először.

A tiétek még fiatal, ha jól megszoktatjátok az ,,ül" parancsra, hogy várjon stb. akkor szerintem, ez egy kinőhető szokása lesz (a mi kutyánknak is volt sok rossz szokása, amit szerencsére felnőtt korára kinőtt).

2013. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem azért ilyen mert még csak "kamasz" :)

és nagyon izgága!

2013. márc. 10. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A miénk az teljesen kinti kutya, labrador, és ő is előszeretettel ugrálja össze a szomszéd hófehér falát, de ő azért, később rájöttem mert ha hallja a hangokat, vagy a macska ott ül, akkor azért ugrándozik hogy elérje. Hát a szomszéd nem látta még az eredményt, de azóta onnan el lett rekesztve a kutya nem fér hozzá a falhoz.
2013. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel a kutya társas lény, falkában érzi jól magát, ezért menne be. Ez teljesen logikus, hogy ha tudja, hogy otthon vagytok, menne be hozzátok. (hiszen máskor is volt már bent)


Első körben le kéne fárasztani a kutyát agyilag és fizikailag naponta. Akkor nem lenne úgy energiája kaparni és ugrálni. Még kölyök, olyan mint a duracel.


Ezen kívül jó lenne neki megtanítani 1-2 dolgot, amit előttem írtak (ül, marad, hagyd stb.).


Ha kint vagy az udvaron és a többiek bent és ezt csinálja a kutya, akkor kint rá tudsz szólni. (nem, á-á, mit csinálsz... valahogy) Bentről viszont ne menj ki ha kapar, mert akkor eléri azt, hogy észrevették őt végre.

2013. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljesen igazad van! Köszi! :)
2013. márc. 14. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen, remélem beválik. :)
2013. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!