Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta való dogdanc...

Milyen kutyafajta való dogdancingre?

Figyelt kérdés
Légyszi fajtát írjatok. Köszönöm.
2009. szept. 13. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Border colliet szoktak a leggyakrabban használni.
2009. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, keverékek, snaci, kelpie, golden, border- én ilyenekről szoktam olvasni, hogy megnyerik a táncolós versenyeket. De amúgy már láttam dogot is dogdancinelni, igaz nem nyert, de ha nekik ez szórakozás. Az legmenőbbek között golden, bordert láttam.
2009. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az legtöbb collie, és közepes termetű juhász, ill. terrierek is mind tökéletesen alkalmasak rá. Persze a border collie a leggyakoribb, de megfelelő neveléssel és kitartással a skót collie is teljesen alkalmas.

Bár a border collie van kikiáltva a világ legokosabb kutyájának, ez nem jelenti azt, hogy ne kéne vért izzadni a tanuláskor.


Bármilyen mozgékony, élénk, emberközpontú kutya megtanítható erre a sportra. Nekem uszkár jellegű keverékem van, és az alaptrükkökön hamar túlléptünk... :) Egyszóval alkatilag kell alkalmasnak lennie a kutyának, a többi már rajtad múlik. :)

2009. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik amelyik élvezi!!!!!
2009. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak hobbiból szeretnéd tanítani szerintem bármelyik kutya tökéletes lehet rá amelyik élvezi ha tanulhat :) Nekem egy border colliem van. Anno végignéztem egy dogdancing videót, tele volt borderekkel, aztán a végén pár trükköt is bemutatnak hogy lehet megtanítani. Nagyon jó agya van hihetetlenül gyorsan megtanult mindent ami tetszett és szerettem volna hogy menjen :) Volt olyan is amit megpróbáltunk, de láttam rajta hogy nem tetszik neki, nem szereti, abba is hagytuk. Minden a kutya egyéniségén múlik :)
2009. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

túl kicsi, pl :törpe yorki, vagy törpe chiwava nem javasolt,mert ha véletlenül rálépsz , ... upsssz :)

a túl nagy testűek,lásd : dog - bernáthegyi- kaukázusi, sem javallott,mert ha ő lép rád ,tánc közben ,hát ...upssz.

ja és a lábad alatt sem bújuk át símán :)

a könnyedén mozgó kutyák, lehetőleg közepes testalkattal,és a lényeg,hogy a kutya szeresse csinálni.

a keverékek,éppúgy tökéletesek,mint a collie fajták !

sőt, egyes keverék kutyák az erősebb génállományuk miatt kevésbé érzékenyek a betegségekre : az izületi és idegi betegségekre gondolok .

2009. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Van egy új kutyafajta: DaDog (Da=Dance(ing) a dog-ot már tudod.) Előre idomított: Parancsra elkezdi az úgynevezett

DOGDANCINGOT. Én ezt egy könyvből tudom.

2009. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!