Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás a kutyám?

Epilepsziás a kutyám?

Figyelt kérdés
valaki segitsen,mert nem tudom hogy a kutyám epilepsziás e. :c másfél éves csivava,szeret játszani ,mindig pörög...egyszer volt,hogy mamáméknál voltunk kb 8 fő,abból pár kicsike akik ugye visitoznak ,szeretnek futkározni stb..azt vettem észre,hogy a kutyám egyszer csak úgy csinál mint a bólogatós fejű kutyák..igy lengett a feje..kidugta a nyelvét,gyorsan vette a levegőt,sokat ivott,furcsán ment,mintha bemerevedett vna a hátsó lába,és egyszer csak így eldőlt..aztán megint felállt és odabattyogott hozzám.ez volt 1 hónapja ,azóta semmi ilyet nem csinált,de félek h epilepsziás.vagy vigyem el állatorvoshoz?

2013. márc. 10. 12:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is volt párszor epileptikus tünete, az állatorvos szerint egyelőre felesleges gyógyszerrel kezelni. Nála annyi volt, hogy elkezdett szédelegni, és be is pisilt közben. Ez 3x fordult elő 2 év alatt, most 6 éves.

De felírt egy kúpot -csak hogy az aggódó gazdi megnyugodjon :)- ha egyszer komoly rohama lenne... Egyébként egy epilepsziás roham így néz ki: http://www.youtube.com/watch?v=XyL-xKXMSIY)

Szóval a kúp beadása segít, hogy gyorsabban lemenjen a roham. De nyilván ez nem megoldás, ahol ilyen rohamok vannak, ott már tényleg rendszeres gyógyszeres kezelés kell.

Szerintem a Te kutyádnál még nincs erre szükség, de azért beszélj egy állatorvossal, az a tuti. Lehet, hogy más van a hátterében, és javasolni fog egy kivizsgálást. Vérvétel, ultrahang, stb.

2013. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. júl. 10. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!