Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Mesélnétek ezekről...

Kutyások! Mesélnétek ezekről a fajtákról? Boxer, dodok, cane corso!

Figyelt kérdés
Megtetszettek a nagyobb testű kutyák. Tapasztalatok érdekelnének hogy milyenek természetre egyészségügyileg... olyat szeretnék ami nem beteges és jó természetű màs állatokkal is! :)

2013. márc. 10. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egészügyi szempontból talán a cane corso a legegészségesebb, a boxer nagyobb eséllyel lesz rákos, mint a többi fajta, míg a dogoknak izületi problémái adódhatnak, valamint ők elég rövid életűek. Ha a temperamentumukat nézzük, akkor a boxer, vagy a dog a legmegfelelőbb, ők ugyanis nyugodtabbak, mint a cane corso. Persze a corsoból is lehet családi kedvencet nevelni, de az ő neveléséhez sokkal következetesebbnek kell lenni, mint a másik két fajtánál, mert benne nagyon erős az őrző-védő hajlam.
2013. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha családi kutyunak szánod, akkor szerintem is dog vagy boxer. ugyan ők betegesebbek, mint a corso, viszont könnyebb nevelni őket. én ezen 3 fajta közül a dogok közül válogatnék, nekem a dán dogok nagyon tetszenek például. természete kb egyforma a dogoknak, ami tuti közös bennük, hogy szeretik a gyerekeket, bár ez a boxerekre is igaz :) corsot annyira nem ismerem de elég őrző-védő fajtának tűnik a leírások alapján.
2013. márc. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem Corsom van.hát egy imádni való eszetlen 'kismacska'.Lett tanítva,volt hordva kiképzésre is. Nagyon okos! De mellette Ő az a kutya aki elsőnek mászik az ölembe ha leülök a fűbe :D

én ha mégegyszer kezdeném,biztos h újra Corsot vennék!

A szomszédunkban van boxer,szegénynek mindig valami baja van :/

szóval Corsot vegyél!nem bánod meg ;)

2013. márc. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok . Az lemaradt h a Corso most 4 éves a hugom pedig 7. Rámrrtük bízni kinn az udvaron,mert annyira szereti.Inkább elviseli h beki fájjon,de sosem bántaná a hugomat :)

viszont házőrzésben kitűnő!ő az első aki a kerítésnél vicsorog.

2013. márc. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) még anyi hogy melyik milyen más kutyákkal??illetve más állatokkal(baromfi,ló stb.)
2013. márc. 11. 08:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.a Corsom egy bullmasztiffal,egy pulival és egy cicával él együtt :)

no meg vannak csirkék is,de azoktól szerintem fél,mert ha oda megy a kerítés mellé ahol vannak és valamelyik hangosabban kotkodácsol elszalad :D

am a macskámmal egy kutyaházban alszanak.

Lóval még csak kerítésen kívül találkozott de nem nagyon érdekelte

2013. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az állatokhoz való viszony 100%ban neveléstől függ :)
2013. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 jbondka ***** válasza:

Cane corsonk van és egy tünemény! Emberekkel, kutyákkal nagyon jól kijön, csak a macskákat nem szereti...a többi állattal nincs gondja! :)

DE nehogy vegyél!!! A menhelyek tele vannak kutyákkal! Mi is a Cane Corso fajtamentőktől hoztuk el, csak ajánlani tudjuk őket!

2013. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hol van cane corso fajtamentő egyesület? Kölykök is vannsk?
2013. márc. 11. 21:46
 10/11 Quadira válasza:

Kölyök kutyákat csak nagy ritkán találsz menhelyen, mert a az még jópofa szőrgolyó. Amikor azonban ez az édes, bumfordi kis kölyök felnő és már "sokat" eszik, ugat stb. már nem kell a felelőtlen embereknek, így ezek az egy-másfél éves kutyusok a menhelyen végzik. Jó esetben esélyt kapnak egy jobb életre felelős, szerető gazdi oldalán.


Ezért is gondolkodj el, hogy mit is szeretnél. Egy kölyök nagy felelősség és mintegy 15 évre szól. Egy menhelyi kutyus épp olyan hűséges társad lehet, mint egy vásárolt kölyök.


Ui.: Én a boxer mellett teszem le a voksom. Mert hogy vannak a kutyák és van a BOXER. Igazi egyéniség és barát, egy csendes csupa szív gladiátor.

2013. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!