Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet rakjak a...

Milyen nyakörvet rakjak a kutyámra?

Figyelt kérdés
Van egy nj. kutyám. Egy soros folytó nyakörvet használunk. ( suliban, és a Bh1. vizsgán kötelező ). Viszont nem nagyon szeretem ezt a nyakörvet mert ledarálja a szőrét. A jobb oldali nyaka már szinte kopasz. Mit javasoltok?

2013. márc. 11. 08:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A vizsga, verseny bizonyos szabályok szerint történik. Pontosan a laza fém fojtó azért követelmény, mert pl egy bőr nyakörv szorosra húzva a kutya nyakán is egyértelmű jelzés a kutyának,jó lesz vigyáznod, mert a nyakörvön át a gazdi keze is a közeledben.

Amúgy egy vizsgára, versenyre kész kutya akár nyakörv nélkül is működik.

Az, hogy kell legyen rajta valami, azért szükséges, hogy pórázra lehessen tenni, ha netán nem lesz valami miatt kezelhető.Sőt, a gazdánál ott kell legyen a zsebében, vagy a vállán a póráznak is. Megvan ennek is a lehetősége, ha nagyon kevéssé is, de a kutya élőlény, amelyik bármikor tehet olyat, amit sohasem tett odáig.

Elég annyi, ha kiszalad a pályáról és nem jön vissza behívásra sem. Megfogás után egyértelmű, hogy pórázra kell venni.

2013. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Valletta ***** válasza:
A hatásuk megegyezik, csak épp a bőr nem teszi tönkre a kutya szőrét úgy, mint a lánc. Ha a suliban megengedik, hogy ne fém legyen rajta, én lecserélném egy vékony bőr vagy szövet fojtóra, a vizsgára meg teszel fel fémet.
2013. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha így kikoptatja a szőrét, akkor a mindennapokban használjatok textilt, suliban és vizsgán pedig fojtót. Ez mondjuk érdekes, hogy kikoptatja a szőrét, az én huskymon is fojtó van, de nem vettem észre, hogy kopna a szőre. Nme lehet, hogy sokat rángatod a kutyát, vagy feszül a nyakörv?
2013. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
az enyémeken még laza állapotban is kikoptatta a szőrt (két különböző fajtáról és szőrhosszról van szó). utána vettem nagy lyukú fojtót, de azzal sem javult a helyzet, csak a szövet nyakörvekkel.
2013. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hmm, ez érdekes. Akkor lehet, hogy előbb-utóbb nálunk is ez lesz:S
2013. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor teszrk rá bőr folytót. Igen sokat feszül a póráz. Sajnos még húz de leszokóban van. Visszarántom amikor húzni akar. Kissé nehezen tanul, de igyekszünk. Az hogy a vizsgán miért kötelező az egysoros folytó azt nem tudom.
2013. márc. 11. 23:01
 17/24 anonim ***** válasza:
Próbáltátok már a forgolódós módszert? Sokkal egyszerűbb ezzel a módszerrel normálisan megtanítani sétálni, mint a fojtóval.
2013. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Forgolódós módszer? Nem ismerem. Viszont raktam rá haltit, de ágaskodik meg a földhöz csapja magát. Nagyon nem jött be neki, ezért levettem.
2013. márc. 12. 09:43
 19/24 anonim ***** válasza:

Forgolódós módszer lényege, h amikor a kutya első lábaival megelőzi a te lábaid (v ahogy szeretnéd, ha nem ragaszkodsz hozzá, h melletted menjen, csak az a lényeg, h ne húzzon, akkor tovább is várhatsz), szóval amikor elhalad a lábad vonalától, hirtelen hátraarc és húzod magaddal a kutyát, mész pár lépést, majd visszafordulsz az eredeti irányba. Vmelyik kutyánánál elég 4-5 fordulás is akár és egyből tudja mi a helyzet, mit szeretnél és be is tartja, vmelyiknél pedig akár hetekig is forgolódhatsz, mire eredménye lesz.

Fontos, h itt ne fojtó legyen rajta (v ha az is, legyen fixre kapcsolva), tehát sima nyakörvként funkcionáljon!

2013. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Alexandra: nem akarok beléd kötni, de a fojtó plusz forgolódós módszer kombinálva a legjobb egy nehezen kezelhető kutyánál. Mi is így csináljuk a tükörsuliban, úgyhogy nem egészen értem, miért írtad ezt.


Itt egy vidi a forgásos módszerről: (első adás közepe körül) [link]

2013. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!