Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutoknál olvastam, hogy...

Malamutoknál olvastam, hogy hajlamosak a szökésre. Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Elkóborol 1 órára vagy vissza se akar jönni?
2013. márc. 14. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azt hogy foglalkozni kell vele, rendszeresen mozgatni, nem bezárni, nem kertbe ki.aszni, nem láncra kötni, hanem sétáltatni, játszani, és agyilag is le kell fárasztani. plussz ivartalanítani kell és akkor nem szökik el.
2013. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt malamutunk, és úgy nézett ki, hogy ahogy nyílt a kapu, szaladt amerre látott, aztán egyszer hazajött amikor akart. Persze nevelés meg minden fontos, de azért válljuk be, ez a kutya hajlamosabb rá, más típusú kutyáknál általában még egy neveletlen egyed sem szökik el ennyire.
2013. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt 1 bernink az folyton szökdösött pedig sokat foglalkoztunk vele. Ha látta hogy megyünk utána visszanézett aztán futott tovább :D 1-2 óra múlva hazajött. Malamutnál azt olvastam, hogy akármennyit foglalkozik vele az ember szökik. Azért érdekelne hogy ez mit takar.
2013. márc. 14. 23:24
 4/8 sippara ***** válasza:
38%
Azt takarja, hogy ha nem foglalkozol vele eleget, majd ő foglalkozik magával - lelép. Olyan bizony nincs, hogy egy kutyát neki megfelelő mértékben mozgatnak, fárasztanak (szellemileg és fizikailag egyaránt), akkor nem fog szökni. Lehet persze mást mondani, meg magyarázni a bizonyítványt, de ettől még tény, hogy egy minden formában megfelelően fáradt kutya NEM szökik. SOHA.
2013. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ma is sétálni akart, úgy, hogy szakad a hó. Rosszul tettem rá a pórázt, az utcán kikapcsolódott, futhatott volna világgá, de csak ült és nézett rám, most mi van? Másfél éves, úgy látszik, már kezd komolyodni.
2013. márc. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23:36 ja, a különbség csak az, hogy van olyna kutya, aki akkor sem szökik ha nem fáradt. Az én terelőkutyáim inkább a lábam mellett feküdnének 1 hétig mozdulatlanul minthogy nélkülem nekiinduljanak. Igenis el kell fogadni, hogy vannak dolgok amikre egyes kutyák hajlamosak. Azt meg a kérdezőnek kell eldönteni, hogy neki mely tulajdonságok pozitívak.
2013. márc. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sippara ***** válasza:

Most olvastam újra a kommentemet, és elszúrtam:


*Olyan bizony nincs, hogy egy kutyát neki megfelelő mértékben mozgatnak, fárasztanak (szellemileg és fizikailag egyaránt), és mégis szökik.

2013. márc. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem huskym van, mindennap mozgatom, tanítom, játszok vele, és még egyszer sem próbált szökni. pedig a huskyk is nagy szökők hozzá nem értő kezekben...(ezt arra értem, hogy kb kerti dísz a kutya) én a kaput is nyitva hagyhatom nem megy el, egész életében egyszer volt olyan, hogy kiszaladt, de utána kiabáltam, hogy hozzám, és úgy szaladt vissza, mintha kergetnék.

Szóval, attól, hogy hajlamos a kutya erre vagy arra azok többnyire csak akkor valósak, és akkor válnak be, ha nincsenek megfelelő körülmények biztosítva neki, és nincsen rendesen megnevelve, illetve fárasztva.

2013. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!