Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyának tényleg nem...

Kan kutyának tényleg nem megfelelő így?

Figyelt kérdés

Hozni akarok egy kankutyust. Mindig szukáim voltak, így ebben nincs tapasztalatom. A kertünk három szomszédra néz, és több helyen sima drótháló a kerítés, alap nélkül. Tényleg elszöknek a kan kutyák, ha tüzelő szukát éreznek, illetve hajtja a vérük? Tényleg nincs nekik akadály, és ezen a drótkerítésen simán aláás, és szökik? Így nem biztonságos a tartása?


Keverék kutyáról van szó, kis termetű, rövid lábú.


2013. márc. 16. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk fiú és lány is egyaránt szökik a sima drótkerítés alatt. Kikaparják magukat.. Ha nem tudd lerögzíteni a kerítés alját, akkor szerintem amint rájön, hogy ott ki lehet menni, élni fog a lehetőséggel.
2013. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem egy kan németjuhász kutyám van 50 cm magas léc kerítésünk van a kutya simán átlépne rajta ha akarna de mégsem teszi szóval ez a része nevelés kérdése és megfelelő napi foglalkozás a kutyával attól hogy tüzel és megérzi egy az utcán kóborló szintén tüzelő szuka kutya szagát attól még nem feltétlenűl szökik ki .Ha leszoktatod kiskorában hogy ne kaparjon a kerítés körűl vagy hogy ne rágja meg a kerítést akkor még ha tüzel sem fogg kiszökni
2013. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás, kész passz :)
2013. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:
100%
Keverék, gondolom, pároztatni nem akarod. Ivartalaníttatod és meg is oldódott a tüzelő szuka utáni szökés - a többi már tényleg csak nevelés kérdése.
2013. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden nap le kell fárasztani rendesen fizikailag és szellemileg is. Az ivartalanitatás is sokat segít. Kistermetű kan kutyusunk van, nem szökik, pedig simán megtehetné. Megtanulta, hogy csak pórázzal mehet kapun kívülre így ha nyitva van a kapu akkor sem megy ki. Szóval a nevelés is közre játszik, de a fárasztás és az ivartalanítatás is sokat lendít a dolgon.
2013. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy kutya, amelyiket normálisan nevelnek és megfelelően foglalkoznak vele nem fog szökni, még akkor sem, ha nyitva a kapu vagy tele van lyukakkal a kerítés. Az más kérdés, hogy ha tüzel egy szuka, akkor az ivaros kan ösztönösen megy el, de erre pedig jó megoldás az ivartalanítás.


De kis testű kutyát miért akarsz az udvaron tartani?

2013. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. De nem mindenki a kérdésemre válaszolt. Úgy gondolom értek a kutyákhoz, és meg is tudom nevelni. De eddig csak lány kutyám volt, és ugye nem ugyanaz.


Másoktól úgy hallottam, hogy mindenre képes egy fiú kutya, ha elkapja a hév. Vannak kutyák akik testi épségüket is kockára teszik, ha lehetőség nyílik egy kis "huncutságra":)


"De kis testű kutyát miért akarsz az udvaron tartani?"


Ne haragudj, de mi ez a buta kérdés? Hol van az leírva, hogy kis testű kutyát nem lehet, illetve nem ajánlatos az udvaron tartani. Egyrészt nem ölebről beszélek, másrészt szerinted egy nagytestű kevésbé fázik, illetve jobban viseli a szélsőséges időjárást? Kistestű kutyát nyugodt szívvel lehet kint tartani,(tacskó méret) csak gondoskodni kell a megfelelő helyről, ahová elhúzódhat. Az én esetemben, egy egész melléképületet is használhat.

2013. márc. 17. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez fajtától, egyedtől is függ.

Nekem szintén keverékem van, staff, persze a nevelés is fontos, de ő pl. ivartalanítás után fényévekkel kezelhetőbb lett, úgy, hogy előtte, után is foglalkoztunk vele. Nem mondom, hogy kellő mennyiségű foglalkozással nem lehetett volna elérni, de szerintem az ivartalanítás minden kutyánál alap. (Kivéve persze a tenyésztést. Tenyésztést, nem szaporítást.)

2013. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ivartalanításra miért nem válaszoltál?
2013. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Az ivartalanításra miért nem válaszoltál?"


Teljesen jogos a felvetés, jó az észrevétel!:) Azért nem, mert nem tartom a legjobb megoldásnak, illetve nem tartom jó megoldásnak.


Tudom az állatorvosok is ezt javasolják,(érdekük) tudom azt mondják nincs semmilyen negatív hatása. Én ebben nem hiszek. A természetességbe való túlzott beleavatkozás! Csak azért, hogy nekünk gazdiknak kényelmesebb legyen, és ne legyenek kellemetlen velejárók. A felelős állattartás nem csupán az ivartalanítást takarja. Vigyázzunk állatainkra, ne engedjük az utcára,(felügyelet nélkül) amikor tüzel fokozottabban figyeljük. Ha nincs megfelelő kerítés, pótoljuk mielőtt kutyát viszünk a házhoz. Pont ezért érdeklődöm én is.


Szerintem megváltozik a kutya viselkedése egy ivartalanítás után. Az is lehet, hogy számunkra pozitív irányba. De itt jön a kérdés, nem avatkoztunk túlzottan a természet rendjébe? Csakis a saját kényelmünk miatt.


Kérdezzük meg a kutyákat...ők mit szeretnének?:)

2013. márc. 18. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!