Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 éves pulikutya betanítha...

Egy 8 éves pulikutya betanítható-e még terelésre, hogyha az eddigi életében még birkát sem látott?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 03:57
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem a terelés nem egy tanult viselkedési forma, ösztönből jön. keresd meg a pásztorkutyásokat, ők szoktak tartani ösztönpróbákat, és próbáld meg:)
2013. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem minden terelőkutyának benne van a vérében a

terelés.ha életében nem látott birkát szerintem akkor is terelgetni fogja őket..régen se tanították őket tudták maguktól mi a feladatuk!

2013. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kijavitanálak. Minden terelőkutyának benne KÉNE lenni a vérében. De sajnos manapság már nem igy van.
2013. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha komoly munkát akarsz végezni - nem csak szórakozásból, a kutya kedvéért akarod csinálni - jobb ha bele sem vágsz. Hiába van annyira jó karban a 8 éves kutyád, mire megtanulna valamennyire terelni, addigra áshatnád a sírját. Ez az igazság! Erre kölyök kortól kell készülni a kutyával, szerencsésebb esetben 3-4 éves korára már lehet vele munkát végezni.

A juhászok már a 2 éves kutyára is azt mondják, hogy nem fog megtanulni úgy terelni, mint akit kölyök kora óta erre készítenek fel (kvázi nem éri meg szerintük).

Ha szeretnél tereléssel foglalkozni bármilyen okból, akkor egy kölyök kutya vásárlásával kezdjed.

2013. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


A helyzet pont fordított. Városba költözünk ezért meg kell válnunk tőle, akit meg érdekelne annak fontos lenne hogy tudjon terelni. Ezért kérdeztem.

2013. márc. 17. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Városban is lehet Veletek, ha eddig se terelt, akkor annyi hogy nagyokat kell vele sétálni. Eddig mennyit sétáltatok vele naponta? Vagy mekkora területen volt szabadon?
2013. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


1500 m2-en. De hagyjuk ezt a várost, ha minden igaz egy 4. emeleti lakás lesz, oda pedig nem fogom bevinni.

2013. márc. 18. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!