Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legokosabb és legjobb...

Melyek a legokosabb és legjobban betanítható, középtermetű, családbarát kutya fajták?

Figyelt kérdés
Kertesházba élünk és másfél éves a kisgyerekünk. Neki szánjuk, de tanítani is akarjuk. Labradorra gondoltunk, de érdekel más alternatíva is.
2012. szept. 5. 15:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
Border Collie Mindenképp a legokosabb. Csak nagy mozgás igénye van.
2012. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
bullmastiff. Barátságos, kitűnő házőrző, gyönyörű, és nagyin intelligens!
2012. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
középtermetűt kérdeztek :D
2012. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Jah első vagyok másfél éves gyereknek minek vesztek kutyát? Szerintem bőven rá ér az még 5-6évet..
2012. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan, hogy legokosabb kutya, nincs. Minden kutya okos. Csak meg kell találni a közös hangot. Míg egy német juhásznak elég, ha a jutalom játék a gazdival, addig egy beagle-nek a legjobb motiváció a kaja. Amilyen kutyát ajánlani tudok, az a golden retriever. Ez majdnem labrador, de mégsem. :) Viselkedésre szinte ugyan az, csak ő hosszabb szőrű. Aztán vannak még az uszkárok, de annyi kutya van, hogy soha nem végeznénk. Én mindig azt mondom, hogy az ember olyan kutyát válasszon, amilyen ő maga. Pl egy beagle-t nem ajánlok otthon ülős embernek, az vegyen inkább angol bulldogot. Aztán nem ajánlok terriereket gyenge kezű, és határozatlan embereknek. De ha ti a gyereknek szánjátok a kutyát, akkor nem tudom mi fog kisülni belőle...
2012. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Border Collie :) a legokosabb kutya,nagyon jól betanitható...játékos,(frizbikutya) nagy udvarba való .Nem bolondul meg...csak azzal a dologgal kell vigyázni hogy ha nem törödik vele senki "megbosszúlja" mert annyira okos(:Harapdossa az ember lábát,és azért egy másfél éves gyerek,hát nem tudom..).Ismerősömnek is van. Meg tegnap láttam pont a tv-ben róla infokat.(Mi is olyat akarunk)Amúgy a labrador meg azért jó mert szereti a gyerekeket ,amikor énis 2 éves lehettem volt egy fekete labradorunk és szinte ő vigyázaott rám,meg a nővéremre :)...Szóval szerintem eközött a 2 között érdemes vacilálni.
2012. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%
Bordel Collie a világ legintelligensebb és legtanulékonyabb kutya. Ettől eltekintve nekem, német juhászom van és egy utca kutyám. Megjegyzem az utcakutyám sokkal tanulékonyabb mint a német juhászom. Éppen ezért nem a fajta a lényeg hanem az egyed és az oktatója.
2012. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ilyen kérdéseknél, miért mindenki goldit meg labradort ajánl. Ismerek párat és kisgyerek mellé biztos nem választanám. Iszonyat vehemensek tudnak lenni puszta játékból és ez nem mindig szűnik meg a kölyökkor végével. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet gyerek mellett tartani őket, szerintem majdnem minden jól nevelt kutyát lehet, de kezdő kutyásoknak nem ajánlanám gyerek mellé, vagy csak azután, hogy megismerték a fajtát. Mondjuk ez igaz az összes fajtára.

Kérdező!

A kutya kinti-benti lenne, vagy csak kint szeretnétek tartani? Mennyit tudtok vele foglalkozni?

2012. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Kintre szeretnénk és nem kimondottan a gyereknek, hanem az egész családnak. A gyerek szempontjából pedig szerintem csak a javárya válhat egy "barát" akivel együtt nő fel.
2012. szept. 5. 16:05
 10/26 Yukióóóó ***** válasza:
bocs ha a border collie-sok szívébe tiprok de a kis gyereket a collie terelni fogja ösztönből és ez nem mindig jó egy kis gyereknek ,hogy meg mondják neki merre menjen !! tudom mit beszélek el hihetitek mi majdnem ilyet vettünk 20évvel ezelőtt de küldött a tenyésztő egy videó kazettát a kutya leírásához és abban láttuk és ő maga is ezt mondta el amit az előbb én , úgy hajtja - tereli a gyereket mint egy állatot , merő jó indulatból ! ezek után a 6 és 4 éves gyerekeim mellé egy amerikai akitát vettünk azt hiszem nem bántuk meg 13évig élt velünk jóban -rosszban !!!
2012. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!