Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Wu2 sampon mennyire alkalmas...

A Wu2 sampon mennyire alkalmas kutyák fürdetéséhez?

Figyelt kérdés
Vettünk már neki puccos",fehérítő sampont,kiállítás előtt azzal fürdettük,de mivel hatalmas a szőre,a kutyus pedig elég koszos volt,elfogyott mind...Így a maradékot wu2-vel mostuk és nagyon szép lett a szőre,nem volt tőle baja sem.Szerintetek szabad azzal fürdetnem,vagy vegyek neki most is rendes kutyasampont?Nem azon az ezer-kétezer forinton akarok spórolni,csak érdekel,szabad-e egyáltalán kutyán is alkalmazni,mert szemlátomást igen szépet művel a szőrével.(Konkrétan hiába fehérített a kutyasampon,a koszt nem tudta úgy kimosni,mint a wu2)
2013. márc. 17. 08:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad.
2013. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne szabadna?

Ha szemébe,szájába nem megy szerintem minden további nélkül.

2013. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Tessék megnézni az összetevőket, még magamra sem kenném, nemhogy egy kutyára. Gyakorletilag tele van szeméttel, allergén, irritáló, káros anyagokkal.
2013. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Évi egy-két fürdetésre használhatod, de ha gyakrabban van fürdetve, inkább kutyasampon.
2013. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Személy szerint több kiállítási kutyás gazdit ismerek akik WU2 használnak évek óta! Teljesen megvannak vele elégedve, nekem korpásodnak a kutyáim tőle. Ismerőseim között szintén több mester kutyakozmetikus található akik használják eredményesen, és még amiről jókat hallottam az a kallosnak az ergámos samponja illetve balzsamja! Nekem a pet silkes termékek jöttek be de most próbálom majd ki a kallost :-))
2013. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért a kutya egészségét kéne szem előtt tartani...
2013. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Évek óta használom, nem tudom, hogy miért ne lehetne. Nagy tenyésztők, kozmetikusok is használják, a sima, eredeti, illatanyagmentes WU2 sampont.


Amire figyelj: alaposan öblítsd ki, majd a kutyát locsold le ecetes vízzel. Minden sampon lúgos kémhatású, ezért ahhoz, hogy helyre álljon a semleges kémhatás az ecet savasságát kell használni. Étkezési ecet, a szagán kívül semmiféle káros hatása nincs a kutyára.


Használd nyugodtan a WU2-t, semmi baja nem lesz a kutyádnak.

2013. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

én első befürdetésnek szoktam WU2-őt használni ha a kutya nagyon koszos, mikor már a víz ami lejön a kutyáról teljesen tiszta (ez kb a 2. samponozás) nagyon alaposan kiöblítem majd színkiemelő vagy fehérítő sampont használok, következő samponozás pedig a volumenizáló vagy valami. Egyetlen gond a WU2 vel, hogy gyakori fürdetésnél szárítja a szőrt így ha gyakran kell használni akkor balzsammal majd vagy kondicionálóval vagy kondicionáló permettel lehet együtt használni.


A jó minőségű samponok hígítási aránya általában elég nagy, ne töményen tedd a szőrre, nekem van olyan samponom amit 2 éve használok pedig 8 kutyám van és rengeteg kiállításra járunk és nagytestűek. Ajánlatos szivaccsal pluszban felhabosítani a sampont (vagy habverővel) így kevesebbet használsz belőle, nem szabadna, hogy egy fürdetés alatt elfogyjon egy üveggel.

2013. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Összetevői:


Sodium Laureth Sulfate

Funkciók: Tisztítószer, Emulgeálószer

EWG Kockázat:EWG Kockázat: 4, EWG Adat: Korlátozott (4: közepes)

EWG Adat: Korlátozott

(Ez meg mi?)


Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS -nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló



Cocamide DEA

Az összetevő az EWG, Paula Begoun és a Wikipédia szerint is gyakran okoz allergiát érzékeny bőr esetén. A Cocamide DEA rákkeltő hatásával kapcsolatban ellentmondó kutatások vannak, az EWG alacsony karcinogén kockázatot jelez az összetevőnél.



Butylphenyl Methylpropional

Mesterséges illatanyag. Potenciális bőrirritáló.



Eugenol


Eugenol


Funkció: Illatanyag

EWG Kockázat:EWG Kockázat: 6, EWG Adat: Közepes (6: közepes)

EWG Adat: Közepes

(Ez meg mi?)


Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt.



Yellow 5 / CI 19140

A tartrazin egy azoszínezék. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat. Benzoátokkal kombinálva (E210-215), a hiperaktivitásos esetek nagy százalékáért a tartrazin a felelős. Tartrazin fogyasztás után asztmás tüneteket is tapasztalhatunk, mert ez hisztamin felszabadító anyag.

2013. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Valószínűleg úgy fogom akkor,hogy a wu2-vel fürdetem először,azt jól kiöblítem s utána jöhet majd a fehérítő(kutya)sampon.
2013. márc. 17. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!