Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem kozmetikushoz így?...

Vigyem kozmetikushoz így? Kozmetikusok SOS!

Figyelt kérdés
Meg tud bírkózni a kozmetikus egy 40 kilós malamuttal, akinek az aljszőre már nagyon sok helyen összeállt (kis nemezes csomók)? Bevallom pár hétig nem fésültem mert kisbabánk született és nem igazán értem rá. Már fésülöm, de nem bírok vele, nem is hagyja. Vágjam ki a csomókat? Vagy könnyebb lesz ha elkezd vedleni? Vagy vigyem kozmetikushoz? Félek hogy ott sem hagyja. Szeretném Megmenteni a gyönyörű bundáját.
2013. márc. 17. 12:14
1 2
 1/13 Hovarju ***** válasza:

Hát nem egyszerű a feladat, ha már neked sem engedi. Egy idegennek pedig még annyira sem fogja (szerintem).

De azért ne add fel, hívj fel telefonon néhány kutyakozmetikust a környéken és kérdezd meg vállalja-e, vagy esetleg tud-e valami tanácsot adni.


lehet kapni filcbontó sprayt (valami ilyesmi neve van), amit ha ráfújsz a csomókra könnyebb kifésülni) Próbálj meg apránként haladni.

2013. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kilehet fésülni/kefélni pár hét összeállás után is, ha normális kozmetikust találsz akkor fogja engedni a kutya is!

lehet, hogy tudok segíteni , merre felé laksz?

2013. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon problémás a kutya, be szokták őket bódítani a kozmetikusok.

Az enyém annyira nem viselte, hogy négy órán keresztül voltuk a kozmetikusnál, a 1,5 helyett, pedig ő egy kisteremtű kutya, és nem volt csomós a bundája. De bebódítva mégsem lett, mert az tényleg csak a végső megoldás. Végül megküzdött vele a kozmetikus.

2013. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Gondolom azért nem engedi mert fésűvel húzom neki, drótkefével szintén nem enged a csomó. Próbáltam többfelé vágni a csomókat hátha úgy kifésülhető, de nem. Utánanézek annak a spray-nek, meg kozmetikusoknak.
2013. márc. 17. 12:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem szeretném ha bódítanák a kutyát mert idősebb már, másrészt meg nem tudom hogy a csomókkal mit kezd, ő is kivágja? Ekkora bundát még nem hordott:)
2013. márc. 17. 12:57
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

tilos elbódítani a kutyát! csak állatorvos teheti meg és ha kozmetikus mégis ilyet tesz azt ajánlatos feljelentetni...

Nyugodtan vidd el kozmetikushoz, hozzánk rengeteg problémás kutyát hoznak sokszor a gazdinak nem is engedik, hogy fésűvel hozzáérjen nekünk meg simán és semmi gond nincs velük (persze vannak tényleg problémásak akik esetében pl szájkosár kell.. de ez a ritkábba)

2013. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom. Meg tudják menteni a hosszú szőröket a csomók miatt szerintetek?
2013. márc. 17. 13:20
 8/13 anonim ***** válasza:

tegnap a havanesünk szőréből az összes csomót kifésültük igaz,hogy 5 óráig tartott, de csomó mentes (tesóm nagyon elhanyagolta normálisan már 6 hónapja nem volt kifésülve,szóval gondolhatod,hogy nézett ki és tegnap belátta a hibáját így segítettem neki)


mi rendes emberi haj kifésű spray-vel fújtok,elég könnyen ki tudtuk fésülni, csak mivel sok volt azért tartott 5 óráig...

2013. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ucsó vagyok:

ne egyedül csináld,ha neki állsz!


mi a havanese-sel (kistestű) alíg bírtunk vele 2-en..


amúgy a kozmetikába elviszed és megmondja a kozmetikus,hogy megmenthető-e a szőre vagy sem..

2013. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne kezdd el fújkálni semmivel, valszeg csak rosszabb lesz. Mindenképpen vidd kozmetikushoz, ha elkezdi a tavaszi vedlést még rosszabb lessz.
2013. márc. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!