Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám belopózott a spejzbe,...

A kutyám belopózott a spejzbe, és felzabált akkora mennyiségű szárazkenyeret, amennyi még egy bernáthegyinek is sok. Labrador volt a bűnös. Ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Vízet és pihenést!
2013. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen sok sok víz!
2013. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem lesz baja. Általában tudják, mennyit ehetnek. Ha sok volt a kaja, akkor hagyd pihenni, ne ugráltasd, és tegyél elé vizet.
2013. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

12:23

nem tudják, mennyit ehetnek. Addig esznek, míg tele nem lesz a gyomor teljesen. Aztán jön az emésztés.A kenyér élesztős.

Megérné egy érdeklődő telefon egy orvosnak. Lehet, meg kellene hánytatni, hogy némileg kevesebb kenyér maradjon a gyomorban.

2013. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizti, h jó ötlet a sok víz, mivel azt beissza a kenyér és óriásira dagad!
2013. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet valóban fontolóra kellene venni a hánytatást, vagy esetleg tejet vagy hasonlót adni neki, mert komoly szorulást okozhat neki a sok kenyér.

Amúgy komolyabb baja valószínűleg nem lesz. A szárazkenyér olyan mint valami szivacs, csak soknak tűnik. Úgy értem képzeld el ledarálva, sokkal kevesebb helyet foglalna el. Igaz, hogy úgy viszont nehéz, de így is inkább csak megviseli majd a gyomrát, maradandó problémát nem fog okozni.

2013. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem még mindig jobb folyadékot adni neki. Értem, hogy a kenyér felveszi a vizet és megdagad, de anélkül viszont kínlódás lesz a kutyának kiüríteni később. Ja és az étellel ellentétben (a kutyák többsége valóban addig eszik amíg van előtte, ill. amíg fér bele - ezt külön tanultuk), az innivalóból nem fog vedelni, csak akkor iszik ha szomjas. (Kivéve persze ha levest vagy hasonlót kap inni aminek jó íze van, mert azt szintén inná literszámra.)
2013. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja és nem árt megnézni a fogait/ínyét, mert a szárazkenyér nem ritkán szokott sérüléseket okozni. (Ezek általában gond nélkül gyógyulnak.)
2013. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ivott, és most pihen, látszólag semmi baja, de én nagyon ideges vagyok...
2013. márc. 18. 13:07
 10/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyik

Kedves 4-es. Akkor az én kutyám különleges? Mert ő annyit eszik, amennyi éppen kell neki. Tudja, hogy mindig adok neki, ezért nem kell falnia, és ezért sokszor ki sem üríti a tálját (még a húst sem).

Egyszer fordult elő vele még régebben, hogy telezabálta magát, akkor csak szuszogott, és feküdt, de pár óra múlva kutya baja sem volt...

2013. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!