Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék egy kutyát egygazd...

Hogy tudnék egy kutyát egygazdásra nevelni?

Figyelt kérdés

tudom vannak nagyon egygazdás és kevébbé egygazdás kutyák,de pl. egy kevésbé egygazdást is egygazdásra nevelni?

pl. labadornál mivel érhetném el?



2013. márc. 18. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy kutya tisztel téged és elfogad falkavezérnek akkor csak és kizárólag te vagy az egyetlen gazdája. Ha senki nem neveli a kutyát csak úgy van és mindenki játszik vele de nem különösebben oktatja akkor egy kutya többgazdás.
2013. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért akarod egygazdássá nevelni a kutyádat?
2013. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mert szeretném ha sose felejtene el bármi történik...szeretném ha az ÉN legjobb barátom lenne ..ha értitek mire gondolok:)
2013. márc. 18. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:

egygazdás kutya definíciója : a kutya egy ,azaz egy gazdát ismer el, egy ember eteti ( kézből ) ( bár kaját adhat neki más ,mondjuk a család egy tagja.),ugyanaz az ember szocializálja, és képzi ki!! ugyanaz az ember van vele ,él vele, és foglalkozik vele!! ez az ember a falkavezér, az alfa,az isten, a minden ,a király ,a császár !!! ő aki ért a kutyához és a kutya tudja is ezt ,elismeri,és elfogadja !!!

erre alkalmas fajták pl: óriás snaci, malinoá,németjuhász,roti, stb,stb .


amire te gondolsz az nem ugyanaz!

a családi kutyák,sőt minden kutya választ magának egy vezért, vagy a kutya válik vezetővé.

és ez tisztán jellem,hozzáállás, nyugalom,és kisugárzás kérdése !!!

talán ezért is van mostanában olyan sok női kutyakiképző!!??

mivel sok a lagymatag ,gyenge férfiember .

a labrador egy remek családi kutya, de neki is kell valaki aki az első,akit követhet minden falkában vagy egy vezér !!!!

legyél a gazdája, legyél a társa ,legyél a nevelője !

mi ne legyél ::?, ne legyél a barátja, ne legyél az aki csak szeretgeti,babusgatja , ne legyél a játékszere .

2013. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egygazdás kutyát akarsz akkor olyat kell venned. A nevelés egymagában nem ér semmit ha a kutya nem hajlik rá. Egy labrador sosem lesz egygazdás, mert nem az a feladata. Miért kell erőltetni egy kutyát, ahelyett, hogy olyat választanál ami megfelel minden szempontból? Ez olyen mintha terelésre vadászkutyát akarnál rászoktatni vagy valami ilyen totálisan ellenetétes dolgot.
2013. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
boxer ilyen?
2013. márc. 18. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért pontoztatok le? xd

Egygazdás kutyát nem venni kell olyat nevelni kell..xd

hogy veszel egygazdás kutyát? Veszel egy x fajta kutyát és azt hiszed h egygazdás? Ha minden nap más eteti ha minden nap más oktatja, képzi ki akkor biztosan nem lesz egyggazdás. Ha csak te neveled, te eteted akkor egy gazdás lesz te leszel a gazdája. Hidd el az én kutyám atom egygazdás. Az utcáról szedtem össze. Mit tuom én milyen fajta. Csak én foglalkoztam vele és már hogyha apa lábhoz hívja h megmutassa mekkora jani akkor is hozzám húz és nem bír vele. Ellenben van családi kutya akivel különösebben nem foglalkozik senki, mindenki játszik vele. És igazából mindenkit egyformán elfogad felette valónak. Szval mint írtam, csak nevelés kérdése.

2013. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

boxer nem egygazdás. egy remek kutya .

neked biztosan a legjobb társaddá válik!!

és a labrador is kiváló !!

2013. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem vagy felnőtt?

Mikor kéne elfelejteni egy gazdát a kutyának? Hiszen együtt töltitek a napjaitokat évek hosszú során. Bármilyen fajtád is lesz, ha te neveled, játszol vele, elviszed magaddal sok közös élményt megélni,te leszel az isten számára. Attól még a család többi tagját, néhány sokszor látott ismerőst ha kedvel, nem hagy téged cserben a kutyád.

Ne sajátíts ki magadnak egy élőlényt. Nem fog menni.

2013. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A boxer sem ilyen. Utolsó: persze minden kutya szeretni fog ha jól bánsz vele. De a különböző fajták természete igenis másmilyen. Minden feladathoz más karakter kell. Vannak olyan fajták akik mindenkit egyformán szeretnek aki kedves velük, másoknál viszont standardban van rögzítve hogy csak a gazdáját fogadja el.
2013. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!