Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rotweilert lehet ugy nevelni...

A rotweilert lehet ugy nevelni hogy teljesen szelid legyen?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mihez képest szelíd? Emberekkel és más állatokkal a TE jelenlétedben, vagy úgy szelíd, hogy még a betörőt is engedje be?
2013. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
"Következetes nevelés és tanítás esetén a rottweiler hűséges lesz a családjához, s megbízható játszótárs a gyerekeknek, feltéve, hogy azok sem bánnak vele rosszul"....."Szinte egyáltalán nincs benne vad ösztön"..." A felnőtt kan olykor domináns magatartást tanúsíthat, sőt más kan kutyákkal szemben agresszív is lehet. A megfelelő szocializáció és nevelés itt igen sokat számít. A család barátait és rokonait lelkesen üdvözli és barátságos velük" :)))
2013. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12:53 vagyok. Hogy a kérdésedre is válaszoljak igen. Sőt, ha már el lett nevelve vagy nem el nevelődött akkor is vissza fordítható. Pl. hozzám 2,5 évesen került egy roti. Mondták, hogy macska semmiképp ne legyen a házban. Na de nekem már volt egy macs-om. Mostanra odáig jutottam, hogy már együtt alszanak. Persze ha valaki elmegy a ház előtt akkor majdhogynem kidönti a kerítést, de ha én engedem be a kapun az illetőt, akkor csak megszagolja és kész.
2013. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
MINDEN kutyát lehet úgy nevelni, hogy teljesen szelíd legyen! Ez azon múlik, hogy milyen neveltetést kap!
2013. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a rottweiler alapvetően egy terület- és személyvédelemre kitenyésztett fajta, tehát ha szó szerint, teljesen, mindenkor, mindenkivel szelíd kutyára vágysz, akkor keress inkább másik fajtát.

ha a családdal, vagy a jelenlétedben gondoltad ezt a szelídséget és csupán addig, amíg nem kerülsz krízishelyzetbe (tehát megtámadnak) akkor természetesen lehet.

2013. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de egyedfüggő is.

Múlt héten láttam egy hirdetést, ahol egy szuka roti keresett gazdát, mert telepet kéne őriznie, de annyira szelíd, kedves mindenkivel, hogy alkalmatlan rá.

2013. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Haha, az én kutyán kicsi de ő is ilyen. :D Most voltak itt a gázosok, erre mindenkinek csóválta a farkát a kutya. Na mondom szép, a betörőt is beengednéd? :)


Egyed függő és nevelés kérdése az egész. Nem azt mondom, hogy a fajta teljesen mindegy, de ezek mellett elenyészőbb szerintem.

2013. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!