Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vedekezzek a kutyam ellen?

Hogyan vedekezzek a kutyam ellen?

Figyelt kérdés

Van egy 2 honapos kutyam, es azt szeretnem tudni h mit tegyek azert h ne harapdaljon mar. Nem birok tolle lepni, egyfolytaban a labamon van es harapja,neha eleg durvan,mar egy csomo kek foltom van.

Es az az erdekes h csak engem, senki mast a csaladbol nem terorizal csak az en labamat szereti harapni.Mi lehet az oka?es mit tehetnek ellene?


2009. szept. 16. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azt írtam volna,hogy azért mert kölyök..de ha csak téged..hmm..az is lehet az oka,hogy téged jobban szeret..mert gondolom sokat foglalkozol vele...foglald le valamivel,és addig se harapdál =)...rongyot is elé lógathatsz,és talán "ráharap" :D..

egy idő múlva úgy is leszokik róla :)

2009. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ahogy elkezd harapdálni rögtön sikíts nagyon magas hangon, ha mindig ezt teszed egy idő után le fog szokni, mert bántja a fülét hang.
2009. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért,csak téged,mert te játszol vele.Vagy esetleg csak te hagyod neki.(ne sértésként vedd)Próbálj vele határozott lenni.Ha elkezd harapdálni óvatosan lökd el a lábadtól és utasítsd,hogy nem szabad.Hátha így megtanulja.Habár még kölyök és ilyenkor azt is játéknak veszik,de hátha sikerül.Próbáld meg mindenképpen!
2009. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Játszani szeretne veled :-) ő még nagyon kicsi és butácska, légy vele türelmes.

Ülj le a földre, kezdj el vele játszani és ha megharap sikits egy picit, mint ahogy ő sír fel, ha fáj valami. Ezzel jelzed felé, hogy neked is fáj . Ha valamire ráharap és nem engedi el, pl. a nadrágod szárát tépi, akkor szólj rá erélyesen, hogy "ereszd!" Ha megteszi, jutalmazd finom falatokkal, dicsérettel, de soha ne verd meg. Pozitív megerősítéssel sokkal többre mész, mint ha bántanád. Nagyon sokat kell gyakorolni, ne add fel, és legyél vele mindig nagyon következetes. Amit nem szabad azt soha ne engedd meg

2009. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Velem ugyanezt művelte egy macska, belémélyesztette a körmeit és állandóan megharapott. Erről a játékról én úgy szoktattam le, hogy egy ideig magamnál hordtam egy vizipisztolyt és minden egyes alkalommal, amikor "rárabolt" a lábamra, lespricceltem vízzel. Köztudott, h a macskák nem kedvelik a vizet, így nálam a módszer remekül működött, a macska pár alkalom után felhagyott a terorrizálással. Esetleg próbáld meg te is a vizes módszert, ha a sikítás nem válik be. A víztől baja nem lesz, csak meglepődik, és talán végre abbahagyja a harapdálást.
2009. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

Bar az kicsit meglepett h azert harapdal mert engem jobban szeret :)

Sikitani meg nem probaltam de mar raszoltam parszol eroteljesebben h "nem szabad", de ilyenkor meg elkezdett ugatni engem.Amugy nincs vele baj, ugyes kutya,nagyon ertelmes,visszahozza a labdat, leul ha mondom neki stb., ezrt nem ertem h azt miert nem erti h nem szabad harapni!!!???

Majd jajgatok ha legkozelebb a labamon lesz :)

koszi!!

2009. szept. 16. 18:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez minden kiskutyánál igy megy...,nem tehtsz ellene semmit max. elfutsz előle:D Nekem anno volt egy erdélyi kopóm és mikor hozzánk került Ő is 2 hónapos volt és minden papucsot széttépett(ha hagyjuk) volna ,és a lábunkat is harapdálta,kicsi tűhegyes fogai voltak..,tudom,hogy rossz!
2009. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

es magatol leszokott a harapdalasrol,vagy te is sikitoztal?

Amugy az en "kis teroristam" nemet vizsla.

2009. szept. 16. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
18:55-ös vagyok:Igen ahogy nőtt egyre kevessebbet harapdált..!Sikitozva futottam előle Ő meg utánam:S Egyébként ilyenkor próbálgatja az erejét is,de nem szabad rájuk haragudni ezért;)Aranyos lehet a kis vizslád!!
2009. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne sikíts, meg ilyesmi, mert az csak abban a hitben erősíti meg, h ő a főnök. én azt csinálnám, h ha harap, erőteljesebben rászólni, haragudni rá, amikor elenged, megdícséred, jutalomfalat, okoskutyus, stb.
2009. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!