Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 2 hete a zacsiját...

Kutyám 2 hete a zacsiját nyalogatja, nem tudom neki meggyógyítani. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Természetesen voltam állatorvosnál, kétszer is: bűzmirigyét kitakarította, mert amiatt volt ez a kényszeres nyalási ingere. Kapott hámosítót, fújom-kenem rendszeresen, de folyton lenyalja azt is. kapott nyugtató gyógyszert is, hogy ne legyen a kényszer, de nem segít. Már bugyit is adtam rá, hogy ne férjen hozzá, de akkor meg nem szellőzik a "seb". Nem tudom, mit tehetnék még:(
2013. márc. 19. 12:11
 1/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Kend be és tegyél rá gallért, amíg be nem gyógyul.

Jobbulást a kutyusnak.

2013. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is a gallért javaslom, akár 1-2 hétre is, mert ha sosem gyógyul be a seb/horzsolás elváltozásokat okozhat, azt nem lehet "nyitva" hagyni.

Addig használd rá a termékeket, és csak akkor vedd le a gallért ha már teljesen begyógyult. Remélhetőleg addigra a kényszert is elfelejti és nem tér újra vissza ehhez a viselkedéshez.

Egyébként javaslom a rendszerezett életmódot, úgy értve, hogy mindig azonos időben kapjon enni és minden azonos időben történjen. És vidd el gyakran sétálni, játszani mozogjon sokat. Ezek segítenek neki kiegyensúlyozottá válni és akkor nem lesznek ilyen kényszeres dolgai.

Bugyit és hasonlókat nem kell rá adni, elég a gallér. Néha azért vedd le, amíg átfésülöd ott a szőrét, de ez naponta csak pár perc legyen, addig fogd meg, hogy ne tudja magát nyalogatni.

2013. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha a bűzmirigy kinyomása után is nyalogatja, akkor bizony más az oka.Ha meggyógyul és újra csinálja,vissza kell menni az orvoshoz, hogy találja meg a valódi okot.
2013. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, egy alaposabb kivizsgálás mondjuk szerintem sem ártana. Minimum vérkép + kézi vizsgálat és ultrahang.
2013. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A gallérra én is gondoltam, csak még nem tudok senkit, aki adna kölcsön. Mindenképp visszaviszem újra, ha nem javul. Életvidám kutya volt, most meg sokszor remeg, rá sem lehet nézni az alfelére.
2013. márc. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!