Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erős hangoktól rettegő kutyát...

Erős hangoktól rettegő kutyát hogyan lehet meggyógyítani?

Figyelt kérdés

Van egy westie-nk, lassan 3 éves. Nemrég költöztünk új házba, előtte egy elég csendes környéken laktunk, most viszont egy forgalmasabb utcában, a ház ráadásul közvetlen az út mellett áll. Valahányszor elmegy egy autó a ház előtt, a kutya - ha addig békésen szunyókált is - felpattan és berohan vagy az ágy alá, vagy a konyhába az asztal alá. Tényleg elég nagy hangja van az autóknak, az ablak sem túl jó, bele szokott rezegni az üveg, de azért ez így már elég tarthatatlan állapot. Ha naponta 20 autó megy el a ház előtt, ő 20szor adja elő ezt a menekülési mutatványt. Az égzengéstől és a tűzijátéktól is fél. Nem szoktam ilyenkor nyugtatgatni, mert az olvastam az csak ront a helyzeten, de abszolút nem érdekli, hogy én nyugodt és magabiztos maradok, sőt van egy másik kutyánk, aki nem fél ezektől a zajoktól, nem is reagál semmit, de róla sem vesz példát.

Amikor kint van a kertben, vagy az utcán, nem zavarják az autók.


2013. febr. 1. 10:16
 1/1 anonim ***** válasza:

amikor a kutyád megijed és te őt nézed illetve azt hogy mennyire pánikol, biztos vagy hogy olyankor nyugodt vagy és nem törödsz az eseménnyel?

pár hete a lenti kutya rázendített délután a lutyám pedig valami oknál fogva ekkor megijedt, hát én is "úgy" csináltam mint aki nyugodt, figyeltem a kutyát és azt hogy egyre nyugtalanabb és idegesebb, már azon gondolkodtam mit "beszélhet" a lenti, mert amúgy ez nem volt a kutyámra jellemző. végül ugy döntöttem hogy relax zenével elnyomom a másik kutya hangját, ami viszonylag be is vált.

pár nappal később ez a kutya megint rákezdte, ekko az enyém is ugatni akart, én ugy ébredtem fel, rá se néztem a kutyára ugy utasítottam hogy csönben legyen, még hallottam hogy morgolódik mondtam neki hogy sss aztán már aludtunk is tovább. már amennyire a másiktól lehetett, a kutya mindenesetre aludt. és épp tegnap is rázendített ez kutya már jóformán a kutyám meg se szólalt de én se foglalkoztam vele mert a gépemmel voltam elfoglalva, épp csak félválról odaszóltam neki. szóval ezzel azt akarom mondani hogy nem biztos hogy te nyugodt vagy amikor léptem nyomon lesed a kutyát és azzal foglalkozol épp mit csinál. idővel szerintem megszokja.

2013. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!