Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hányhat? Elvigyem orvoshoz?

Mitől hányhat? Elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Másfél éves spániel kutyánk van. Alapjába véve nem egy hányós tipus ezért is vagyok most kicsit ideges.

Reggel felkeltem rendesen a szokott időben megetettem majd leengedtem pisilni. Feljött rá pár percre kihányta az összes elfogyasztott ételt. Gondoltam biztos mohón evett nem tulajdonítottam nagy ügyet neki. Ez után azonban óránként hányt némi kaját majd amint kiürült a gyomra sárga nedvet.

Eltelt 4 óra és hallhatóan korgott a gyomra és kunyizott így adtam neki tápot. Meg is ette semmi probléma nem volt.

Eltelt 3 óra és az imént megint hányt.

Egyébként jó a kedve,játszik és enne ugyan úgy.


2013. márc. 19. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a táppal lehet gondja. Az én kutyám csinált olyat, hogy mohón ette a tápot és kihányta, de egy napig hányt... viszont vagy 4x.


Ne tápot adj neki, hanem picike kenyeret. Az felszívja azt, amit fel kell. Az a sárgás cucc pedig a gyomorsav lehet, mivel kijött az összes kaja, már a savat hányta. Ha holnapra nem múlik el, irány a doki. Egy napi hányás azért belefér, pléne úgy, hogy jó a kedve a kutyának.


Ma már semmiképp ne adj neki tápot. Inkább pár falat kenyeret vagy valami hasonlót, ami laktat is de nem teszi tele a pociját.


Ja, amúgy én anno 3-4 falat kenyeret meg egy kevés rizst adtam neki és utána nem hányt. :) Minden mást mellőztem. Meg egy kis vizet kapott.

2013. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez most elég szerencsétlenül jött mert ma kezdtem volna az új tápra az átszoktatást és még az újból nem is kapott mégis hányt. Arra is gondolok,hogy bejutott a macskák helyére és megette az ő kajájukat. Ha eddig nem volt baja a tápjával miért utolsó nap lenne?
2013. márc. 19. 16:19
 3/4 zstimi ***** válasza:
Nem talált valahol régi eldugott ételt vagy esetleg nem tudott beleinni valami vegyszerbe? Próbáld meg a húsleveskockát feloldani és megvitatni vele. Nekünk ez segítet a kutyánkon.
2013. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zstimi ***** válasza:
Bocsi megitatni nem megvitatni.. Utálom a T9- et.
2013. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!