Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni védőoltás...

Veszettség elleni védőoltás után egy nappal megharapott a kutya. Terjesztheti ilyenkor a vírust?

Figyelt kérdés
Tegnap lett beoltva a kutya veszettség ellen. Mivel kicsi még, ez volt az első oltása, ma viszont mikor játszottam vele, odakapott a kezemre és sérülés is lett belőle, vérzett. Nem direkt volt csak játékból, de mindegy most nem ez a lényeg. Mivel tegnap kapott oltást, ezért gondolom a szervezetében van még a vírus, legyen az akármilyen vírus is, de ilyenkor terjesztheti? Vagy mi a teendő ilyenkor?

2013. márc. 19. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Lefertőtleníted alkohollal, még bekenheted Betadinnal is, de amúgy nincs vele dolgod.
2013. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DKMarika válasza:
90%
Attól, hogy most kapta az első oltását, az a kutya nem veszett. Az oltás megelőzés, nem pedig kezelésként szolgál. Ha a kutya veszett lenne-ahhoz az kell, hogy veszett állattal találkozzon, nyállal terjed egyébként- az állatorvosnak feltűnt volna és akkor nem kapott volna védőoltást. Tehát nem lesz semmi bajod!
2013. márc. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha az oltàsban lévo vìrusra gondolsz, az elolt vìrus, tehàt az oltàssal nem betegìtik meg a kutyàt, hogy aztàn a szervezete legyozze a kérdéses vìrust. Az oltàs valòban ilyesmi alapon mukodik, de àrtalmatlan.

A màsodik vàlaszolò pedig màr ìrta, hogy ez egy megelozo oltàs, nem pedig kezelés, szòval a kutyàd eleve nem beteg, nincs, amit terjesszen.

Ha nagy a harapàs, adnak ilyenkor tetanuszt, ami azért van, hogy a seb ne fertozodjon el és fertozze tovàbb az egész szervezetet. Ha csak karcolàs, akkor elég a Betadine.

2013. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező amiatt aggódik, hogy mivel a veszettség elleni védőoltás veszettség vírust is tartalmaz, ez veszélyt jelent rá. A vakcina inaktivált vírust tartalmaz, tehát ártalmatlan, annyi köze van a veszettséghez, hogy az ellenanyagok előállítására serkenti a szervezetet, szóval semmi ok az aggodalomra.
2013. márc. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Most megnyugodtam! Igen, azért aggódtam, mert ugyebár a vírust adják be ilyenkor, oké, hogy gyengítve, vagy esetleg megölve, de azért kételkedtem. Szegény most kicsit letört, de ezt az orvos is mondta, hogy mellékhatásként előjöhet. Túl sok videót néztem a youtube-on erről manapság és minden gondolatom ekörül kering. Köszönöm még egyszer!
2013. márc. 20. 01:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah és tetanuszt kaptam kereken egy éve, ha jól tudom az 5 éven át véd, vagy valami hasonló, így gondolom egyéb fertőzésektől sem kell félnem, remélem!:)
2013. márc. 20. 01:06
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Jó lenne, ha kevesebb videót néznél. Akinek kölyökkutyája van, általában szerez egy-két karcolást.Egy kölyökkutya még nem is valódi harapásra képes. Inkább olyan videókat nézz, amiben bemutatják, hogyan neveljük a kiskutyánkat.
2013. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!