Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bajok lehetnek egy...

Nikike** kérdése:

Milyen bajok lehetnek egy szuka kutyának ha menstruál?

Figyelt kérdés
Foxi,Szuka

2013. márc. 20. 06:59
1 2 3
 21/28 sippara ***** válasza:

"Az amerikai módszereket meg talán inkább hagyjuk, ahol a kutyát még kb. el sem engedi senki pórázról, max. kutyaparkokban."


Pontosan mi köze is van annak, hogy ki mikor engedi el pórázról (vagy épp hogyan neveli) a kutyáját ahhoz, hogy mennyire fejlett az adott ország állatorvos-tudománya?Esetleg az átlagműveltségből is ki tudod számítani, mennyire értenek egy adott ország tudósai/orvosai a szívműtétekhez? Milliókért adhatnád el a képletet.

2013. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Megteszek, ami tudok, de az állat megcsonkítása (mert nevezheted te akármilyen néven, ettől ez még csonkítás, amit ha egy emberrel tennél, borzasztó lenne) számomra nem tartozik az alternatívák közé, ha csak nem muszáj. Mint írtam nekem is ivartalanítva van az egyik kutyám, mivel még mindig jobb, mint a fölösleges szaporulat, de elég komoly lelki törés volt ez számomra. Mindegy, részemről lezártam ezt a meddő vitát, nekem ez a véleményem, neked az, és kész.

Utolsó: neked meg látom elég sekély az asszociációs képességed. Nem a fejlett orvostudomány, hanem az egyszerűség miatt bevett szokás a kölyköket ivartalanítani akár már pár hetes korban!, mivel így könnyebb az állatot nevelni. Ugyanezen egyszerűségből vágják el a kutyák hangszálát (nem kell megnevelni, hogy ne ugasson ok nélkül), vágják le a macskák karmát, ami eldeformálja a járásukat.

2013. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A cinizmusból meg vehetnél tőlem pár leckét, mert ez még lepkefingnek is gyenge volt.
2013. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Azért a kutya nem ember. A kutyának nem jár az a fejében, hogy nem lehetnek utódaim, semmilyen lelkiváltozást nem okoz neki.
2013. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Igen ezektől sajnos nem tudom megvédeni, de amitől lehet megvédem. Elég baj, hogy ezektől nem tudom megvédeni, mivel az egyik kutyusomnak máj daganta van és hetei vannak hátra.
2013. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bizonyos dolgoktól nem tudom megóvni a kutyámat, de amitől tudom, azt megteszem. A mostani is ivartalanított (felnőttként, pont hogy ne legyen semmilyen rendellenesség), mert tanultam az előző esetből és mert a kanok akkor is bejeleztek, ha épp a tüzelés közelében sem járt. Féltettem a saját kutyám egészségét, ízületeit, mikor egy-egy neveletlen, 50-60 kilós kanocska rámászott. Minden séta során volt ilyen, előfordult, hogy az én kutyám vonyított már fel vagy esett el, mert nem bírta el a kan súlyát. Emellett kivarrattam a gyomrát, mert mint nagytestű kutya, elég hajlamos a gyomorcsavarodásra. BARF-ozok, pont azért, hogy lehetőleg minél kevesebb emésztőszervi betegség alakuljon ki, védekezek élősködők ellen és oltom minden vacak ellen, ha az oltóanyagnak nincs komoly mellékhatása. Lehet, hogy szerinted túlaggódó vagyok, de inkább legyen ez, minthogy elveszítsem. És lehet, hogy egyszer elüti egy autó majd vagy rázuhan egy repülő, megmérgezik, megölik, agydaganata lesz, akármi más, de legalább én mindent megteszek, amivel megvédhetem.
2013. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nem kell veszekedni!!!!!! Amúgy tudtad,hogy tüzelésnek hívják de amikor a kérdést írtam akkor nem jutott az eszembe! De kösz az értelmes válaszokat!
2014. júl. 6. 10:24
 28/28 A kérdező kommentje:
tudtam*
2014. júl. 6. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!