Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe agresszor a családban?

Törpe agresszor a családban?

Figyelt kérdés
Nagyszüleinek van egy 5 éves foxi-tacsiszerű kan kutyája. Mivel idősek, nem tudják már nevelni, de sajnálták volna,hogy ha elüti egy autó stb. (mehet a támadás, borzasztó gonoszak, hogy egy akkor 5 hetes kiskutyát befogadtak). Eddig is próbáltak/próbálunk neki gazdát keresni, de nagyon reménytelen eset. Én konkrétan félek is tőle. Nagyon agresszív, félti a kajáját. Ha valami nem tetszik neki morog ránk. Amúgy aranyos, jópofa kis kutya. Én ritkán találkozok vele, de mindig hátrálva megyek ki, mert már harapott meg. Sosem bántottuk, nem értem miért ilyen velünk.

2013. márc. 20. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Konkrétan?
2013. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, az lemaradt. Mit tudnánk kezdeni? És miért lett ilyen? Hiszen nem volt bántva, inkább próbáltuk elterelni a figyelmét, vagy csak rászólni hogy nem szabad
2013. márc. 20. 13:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Első körben javasolnék egy kutyasulit és el lehetne beszélgetni a tanárokkal, hogy, mit lehet tenni vagy extrémebb esetben kihez lehet fordulni.
2013. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert ez már extrém esetnek számít? :( Akkor mi valamit nagyon elronthattunk.
2013. márc. 20. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Meg kell mutatni neki,hogy ki a főnök,ha ok nélkül morog rátok,vagy támad akkor durr egy erős pofon neki(persze mértékkel nem agyonütni) Ezt egy párszor végrehajtani vele amikor agresszívkodik és meg fogja tanulni,hogy nem ő a főnök.
2013. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De a kutyasuli jobb ötlet,ahogy az előttem válaszoló ajánlotta.
2013. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezen az atyai pofon tanácson kicsit mosolyogtam, de lehet megpróbálom legközelebb :$ Kutyasuli nincs a közelben, így nem tudom vinni.
2013. márc. 20. 14:00
 8/13 sippara ***** válasza:
100%
Az, hogy bármikor, bármilyen helyzetben rátok morog, bizony már extrém eset. Mindenképpen sulira lenne szükségetek (vagy házhoz kijáró JÓ kiképzőre), mert vagy a kutya annyira brutálisan domináns, hogy komoly feladat a nevelése, vagy a ti "hozzáállásotokkal", vagy akár a tapasztalat hiányával van ilyen durva probléma. Félre ne érts, ezzel nem titeket bántalak, nem mindenki ért elsőre a kutyákhoz, az már jó, hogy felismertétek a problémát, ha tenni is hajlandóak vagytok, egy jó oktatóval rendbe hozható minden :)
2013. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
100%

A kutya viselkedése teljesen normális, ha alapból egy kicsit dominánsabb az átlagnál, a nagyszüleid pedig konfliktuskerülő emberek, akik inkább mindent a kutyára hagynak. Ha mindig engednek neki, akkor azt hiszi, ő a főnök. Ha pedig ő a főnök, akkor a saját logikája szerint ő szabhatja meg, hogyan éljétek az életeteket, és morog, ha olyat tesztek, ami nem tetszik neki. És persze aranyos, ha ti éppen az ő kedve szerint viselkedtek. Ezzel egyetlen dolgot lehet tenni, a nagyszüleidnek meg kell tanulni változtatni a saját viselkedésükön. Ezt megtanítják a kutyasuliban, de nem hinném, hogy két idős embert erre rá lehetne venni. Vannak még egész jó könyvek, amikből te megtanulhatnád a lényeget, és elmagyarázhatnád nekik, hogyan kéne viselkedniük a kutyával.


[link]

[link]

2013. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megértőek vagytok. Igyekezni fogok, köszönöm a válaszotokat. Elsőnek legyőzöm a félelmemet, mert bizony szégyen vagy sem de én félek a kis diktátortól..
2013. márc. 20. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!