Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyibe kerülnek egy kiskutyán...

Menyibe kerülnek egy kiskutyának a dolgok?

Figyelt kérdés
nyakörv,póráz,hám,játékok,etetőtál,itatótál,fésű,házikó.kutyatép,jutalom falt,kutya sampon,törölköző,fültisztitó,fültisztító folyadék,vatta korong,párna,hintőpor,kutyaruha,szemtisztító folyadék!!ezek mennyibe kerülnek?

#Mennyibe kerülnek #a dolgok egy #kiskutyának?
2013. márc. 20. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
felmész egy webshopba, szépen összeszámolod és kész. egy 20as minimum.
2013. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valóban ez egy kisebb vagyon, de nem szükséges szerintem egyszerre bevásárolni mindent. Állíts fel egy fontossági sorrendet. :)
2013. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Ezt a sok vackot mind megakarod neki venni?
2013. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyébként ha rendszeresen vinni fogod kutyakozmetikába, akkor a fele dologról akár le is mondhatsz.:)
2013. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha kutya kozmetikába viszed, akkor akkor a fele sem kell. ha olyan a kutya, és nem feltétlen szükséges a kutya kozmetikus akkor:

Nyakörv: pár száz forinttól a csillagos égig.

Póráz: ez is pár száz forinttól indul.

Hám: egy jobb minőségű, tegyük fel bőr hám, olyan 1000-1500 forint fölött.

Játékok: pár száz forint.

Etetőtál-itatótál: vagy boltban veszel, vagy kiveszel egy kevésbé használtat a szekrényből.

Fésű: ugyancsak pár száz forinttól vannak, attól függ milyen.

Ház: attól függ veszel vagy építesz... nem olcsó. Ha lakásban lesz, akkor fekhely..vagy csinálsz, vagy vannak kutya fekhelyek 2-3000 forinttól.. nincs határ.

Táp: kutyától és táp minőségtől függ.

Jutalomfalat: pl:kikapsz a hűtőből egy virslit és felkarikázod.

Kutya sampon: Változó. Minőségtől, mennyiségtől függően. van 500ft-ért is..de 1000-1500..stb.

Törölköző: biztosan van otthon egy felesleges törölköző.

Fültisztító-folyadék: erről nem tudok mit mondani, mi nem használunk folyadéknak semmit, mégis tökéletesen tiszta a füle.

Vatta-korong-hintőpor: Szerintem ez általánosságban, a minden napokra nem fontos.

Párna: milyen párna?

Szemtisztító folyadék: Ha nincs betegség, csak simán a reggeli csipa miatt, megteszi egy sima nedves vatta, zsebkendő..akármi. Tökéletesen lehozza.

Kutyaruha: attól függ milyen. Veszek kisbaba ruhát és átalakítod, akkor olcsón megúszod. Ha kimondottan kutya ruhát veszel..akkor kb 1000 forinttól indul..és a pénztárcád szabja a határt.


De amiket felsoroltál..nagyrészt felesleges. Ráadásul függ hogy mennyit szánsz rá, de egy 8-10ezerbe minimum benne vannak.

2013. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy Bolognese kiskutyám lesz!!! :) És szoba kutya persze..És mindent megszeretnék venni és nem csak azt csinálni hogy ki veszek a hűtőböl virslit hanem rendes kutyus jutalomfalatot a szemtisztító azért kell mert könnyezik és barna lesz a szeme körü...l a fülét meg csak kell tisztítani nem?
2013. márc. 20. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Bolognese-t elég gyakran kell bemutatnod majd egy kutyakozmetikusnak, neki feladatkörébe tartozik a kutya fülszőr kiszedése illetve fültisztítása. :) De ettől függetlenül persze tisztíthatod te is, de szerintem fölösleges olyan gyakran.


Egy kutyakozmetikus

2013. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha szoba kutya, akkor az ól rögtön kizárva. Az alap dolgok, ahogy írtam a te tárcádtól függenek, sokszor. A tápnál, jó minőségű táp esetén sem lesz nagy összeg mivel kistestű, és nyilván nem eszik meg 20 kilót egy hónapban, de ez is attól függ hogy csak táppal akarod-e etetni. Szem tisztító folyadékról nem tudok mit írni, utána kell akkor nézned.

Jutalom falatnak gyanús hogy jobban fog örülni pl a virslinek, mintha boltban vennél neki valami kutyás jutalomfalatot. :)

2013. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatnak javaslom a gyerekeknek készült sága minivirsliket:) 80% hús, elég apróka (bár azt is darabolni kell). Mi rekord összegeket költöttünk, de ennek az oka, hogy kutyaovit választottunk sima fekhely helyett, és pl. egy jó nagy zacskó bikacsök sem volt két fillér, szóval olyan 40 ezer volt cakkumpakk. De valóban, sokkal kevesebből is meg lehet úszni, ha a fenti dolgokat kivonod, akkor 10-20 között.
2013. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen minőséget veszel. Azért ez a 8-10-20 ezer enyhe túlzás. Emberek egy középkategóriás táp (szóval nem a legdrágább!) 15 kilója 10 ezer fölött van! És akkor még csak eszik a kutya. Nagyon helyes, hogy mindent megakarsz adni a kutyusodnak, ezt így is kell! Nyilván azzal kell etetni ami neki való, nem emberi étellel és kutyakozmetikushoz sem kell vinned, ha úgy érzed meg tudod oldani te is, a samponok különben sincsenek aranyárban.

Egyszerre képtelenség bevásárolni mindent egy kölyökkutyának, én 4 részre osztottam, és nem volt két fillér, mindent összevetve 100 ezer forint fölötti összeg, ami majdnem eléri a 200-at is, és még kutyaháza nincs is. Nem hiába mondják, hogy egy kutya érkezéséhez anyagi háttér is kell. Hozzáteszem én mindenből a legeslegjobb minőséget vettem, mert szerintem inkább vegyek meg egyszer egy évben egyszer jó minőségű játékokat, mint hogy hetente kelljen cserélnem, mert a kutya szétrágja. Vagy inkább veszek 5 ezerért pórázt, mint 500 FT-ért, ami a negyedik sétánál elszakad és még azon a héten vehetek újat. Én is mindent megakarok adni a kutyámnak, és ezen nem fogok spórolni. Azt is hozzáteszem, hogy én szinte semmiből nem egy darabot vásároltam, hanem mindenből többet. A kullancs elleni védekezés is csak 7 ezer forint, és még így sem 100%-osan védett a kutya, aztán ott vannak az első oltások és a többi. Szóval nem egy olcsó mulatság egy jól tartott állat az biztos.

Ha mindenből egyet veszel és olyan közepes vagy jobb minőségűt (fekhely, sampon, póráz(ok),etetőtál, itatőtál, nyakörv(ek), kullancs elleni szer (nyakörv, spot on, spray stb.), jó minőségű jutalomfalat, jó minőségű táp, kutyaruha - ezeknek aztán kifejezetten borsos ára van! - , különböző tisztálkodási és szőrápolási szerek, fésű(k), törölköző, takaró, játékOK - mert ebből szinte lehetetlen csak 1-et vagy 2-őt venni -, hám és még lehetne a végtelenségig írni a sort) akkor olyan 60-80 ezer körül lesz a végösszeg. Az ember kísértése tud esni, ha meglátja a ezeket a jó kis dolgokat és mindenből szeretne a kedvencének is, szóval nem kizárt, hogy 100 ezer fölé mész. Főleg ha szükséged van például hordozótáskára vagy ketrecre. Abban szerencséd van, hogy minnél kisebb a kutya - legtöbb esetben - annál olcsóbabak számára a cuccok.

Itt van pár jó webshop ahol tudsz nézelődni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És ezen kívül még rengeteget találhatsz, ha beírod a Google-be, hogy 'kutyafelszerelés webshop'.

A lényeg, hogy szerintem egy 100-as alatt nem igazán lehet megúszni, ha tisztességes minőséget veszel, és nem szemetet. :)

2014. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!