Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám aki még csak...

Van egy kutyám aki még csak 7-8 hónapos de nagyon szeleburdi, hogy tudnám tanítani?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy szeleburdi? És idáig mit tanítottál neki?
2013. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát úgy szeleburdi, hogy folyton ugrál rám és pár hónapja lett ivarérett és rajtam úgymond gyakorol mielőtt egy lány kutyával csinálja és így játékból harapdál csak nagyon hegyesek a fogai és kicsit fáj, mert a kora ellenére is 35kg és a csípőmig ér simán ha csak áll és ha rám ugrik elborít, mert a súlyunk ugyanannyi és addig ér mint én, 155cm vagyok szóval elég nagy.És annyit tanítottam neki, hogy menjen le a lépcsőről a lefelé szóra, az ül (hosszan) szóra az ülést és néha a fekvést,és ha ételt hozunk neki a helyedre szóra a házába megy és bele tesszük a táljába az ételt és azt mondjuk hogy, marad és akkor meg a házában marad, mert csak akkor jön ki ha a tied szót hallja és csak akkor eszi meg az ételt...Szóval rövid parancsszavakkal tanítom mint az ül,helyedre , marad, tied, lefele.
2013. márc. 21. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
A felsorolt dolgokat is bele kellett volna venni a tanításba, már az első naptól kezdve. Nem ugrálhat, nem harapdálhat. Idáig mit tettél, amikor mindezeket csinálta?
2013. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak jól rászóltam, hogy NEM!!! de nem használt nála...
2013. márc. 21. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:

ajajj...

odáig ok, hogy a 7-8 hónapos kamasz kutya szeleburdi és próbálgatja a határait, de az amikor rád ugrik, akkor nem "gyakorolja" a hágást, hanem dominál téged, méghozzá irtó pofátlanul...

javaslom, hogy kezd az alapoktól, ajánlott irodalom: Jan Fennel: Kutyapszichológia, és rakjátok rendbe a falkasorrendet. a legjobb az lenne, ha keresnétek egy jó kutyaiskolát, mert per pillanat szikrányit sem tisztel a kutyád, és így nem fogod tudni megnevelni.

2013. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát a közelünkben van egy kutyaiskola.Köszi mindent...
2013. márc. 21. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!