Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól ajánlatos...

Hány hónapos kortól ajánlatos tanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Amint magadhoz veszed, el lehet kezdeni az ül-lel.


[link]


[link]

2013. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 12. 13:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Még annyival toldanám meg, hogy a behívást is elkezdheted vele. Én úgy csináltam, hogy mondtam a nevét "Buksi, hozzám!" Odajött és akkor hatalmas dicséretet és jutifalatot kapott.

2013. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fannybaba8 ***** válasza:
A kutya tanítását fiatal kortól el kell kezdeni. A legfontosabb a "lábhoz" parancs hisz az egy-egy séta alkalmával életet is menthet ha a kutya az út test felé veszi az irányt vissza tudd hívni. E mellett az "ül" is fontos hogy etetés közben megtanulja hogy ki kell várnia a sorát. Aztán jöhet a "fekszik" és a "marad".
2013. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy hozzád kerül máris kezdheted a tanítást. De inkább legyen több rövid blokk, mert egy kis kölyök legfeljebb 1-2 percnél tovább nem tud figyelni. És csak pozitív megerősítéssel tanítsd! Ez a későbbiekre is igaz. Ne legyen semmilyen erőszak, büntetés, se kényszer. Élvezze a kölyök a tanítást. És mindig akkor fejezd be, amikor a leglelkesebb, hogy legközelebb is legyen kedve ehhez.

Nagyon ajánlom a klikkeres tanítást, jelenleg ez a leghatékonyabb és leggyorsabb, ha megtanulod megfelelően használni. Nem hiába használják ezt minden segítő, szolgálati és mentő kutya képzésében és a legtöbb sportban is.

2013. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én 8 hetesen kezdtem a kutyámat tanítani, már másnap, hogy elhoztam.

Ijesztően gyorsan tanulnak még ilyenkor, nálunk az ül első nap, fekszik 2. nap, pacsi 3 nap, és két hét alatt kb 8 trükköt megtanítottam neki. a bonyolultabbakkal vártam még egy két hetet, addig az addig tanultakat rögzítettem benne.

Amúgy, jutalomfalattal tanítsad még ilyen picin, mert arra figyel a legjobban.

Még emlékszem az első ülés gyakorlatoknál ahogyan követte a kis fejével a kezemet, míg le nem tette a popóját..:)

persze, az az ülés kb szétfolyás volt, mert kinyújtott hátsó lábakkal terpesztett:)

sok sikert, és türelmet a kicsihez.

2013. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2013. márc. 13. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!