Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak porckopás miatt...

Kiskutyámnak porckopás miatt kifordult a térdkalácsa! Tudnátok segíteni, gyógyszert ajánlani?

Figyelt kérdés
Kiskutyàmnak porckopàs miatt kifordult a tèrdkalàcsa! Sziasztok!Az egyik kutyusomnak kifordult a tèrde 6 èves yorki!3 napja voltunk dokinál ès megàllapitotta a doki,hogy nagyon kivan kopva a porc és ezèrt folyton kiugrik a tèrdkalàcsa a helyèröl!Kaptunk egy Metacan nevü gyógyszert fàjdalomcsillapitàsra de azt csak napi egyszer vacsorakor kaphatja!Kèrdèsem az lenne,hogy szàmàra ALKALMAS akàr humàn is csak ÁLLATOKNÂL is lehessen hasznàlni gyógyszert vagy kenöcsöt tud-e valaki ajànlani fàjdalomcsillapitàsra ès gyulladàscsökkentèsre mert szegèny egyre nehezebben megy ès a pihenès eddig nem segitett.Kèt hèt múlva kell vissza vinnünk ha nem javul vagy jön helyre meg kell müteni!
2013. márc. 21. 13:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
Nekem is van kutyám, és az egyik barátom béres porcerőt adott a kutyájának, mert neki is gondjai voltak a porcaival és attól helyre jött a lába, viszont amit az állatorvos felírt neki az nem használt.
2013. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak a műtét a megoldás . Patellás. Ez nem fog 2 hét alatt megváltozni sajnos.
2013. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Hovarju ***** válasza:

Ha a doki megállapította, hogy ki van kopva és az állat láthatóan fájlalja, szerintem ne várjátok vele 2 hétig.

Ez sajnos csak rosszabb lesz. A fájdalom csillapító csak elnyomja a fájdalmat, ami miatt jobban terheli a lábát és csak rosszabbodik a helyzet.


Az én 20 kg kutyámat már lassan két éve műtötték meg hasonló problémával (lateralis patella ficam). A műtét után második-harmadik napon már jó kedve volt. Kb.1 évig tartott a felépülés, de már szerencsére jól van.


Jobbulást a kutyusnak!

2013. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Hovarju ***** válasza:
Sajnos szerintem ezen a porcépítő tabletták sem segítenek.
2013. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ebből műtét lesz... a kutyusomat 7 évesen műtötték térdkalácsficam és szalagszakadással. Utána a rimadyl nagyon jó fájdalomcsillapításra, bár nem túl olcsó. De a teljes gyógyulás (attól függően, mennyire lesz komplex a műtét) akár hónapokig is eltart. Kitartás és jobbulást kívánok neki!

Ha bármilyen kérdésed van írj nyugodtan privit!

2013. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
korvimin arthro segíthet de helyre nem fog jönni. A kutyusod patellás ( térdkalácsficam ) ami műtéttel korrigálható. Ha nem vészes akkor műteni sem kell simán elél vele sokáig . Én akkor műttetném ha a kutyának fájdalmai lennének amúgy nem . Nekem is van egy öreg patellás kutyám ő baleset miatt lett patellás sérült mind a két lába. Ő már 11 éves és elég régóta így él fájdalmai nincsenek a labda után még mindig fut mint a nyúl. Ha fájdalma lett volna akkor természetesen a műtét mellett döntök de már a kora miatt sem merném. Elég kicsi méretű nincs 2 kg, így rizikós a műtét is és anno az orvossal úgy beszéltük meg, hogy nem szükséges ha nem fáj neki!
2013. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki irt!A kèt hetet a doki mondta,hogy akkor menjünk vissza.Snoopyka sajnos nem futkoràszik ès sokszor menni is nehezen tud!Szerintem biztos,hogy fàj neki mert nagyon kedvtelen meg van,hogy enni se akar csak fekszik meg hasonlók sírni nem sír!Nem mostani nàla ez màr règebben is sàntikàlt nèha akkor is megnèzte doki ès mondta,hogy el van kopva de akkor helyre jött mindig magàtol ès nem tartott napokig meg hetekig.Mostmàr sajnos àllandó ès mintha rosszabbodna!Én is úgy gondolom,hogy mütèt lesz csak probàlok mindent megtenni,hogy elkerüljem vagy legalàbb addig könnyitsek a jàràson neki ès enyhitsem a fàjdalmakat!
2013. márc. 21. 20:14
 8/12 Hovarju ***** válasza:

Ha így áll a helyzet, szerintem mindenképp műtét lesz belőle, akkor pedig nem érdemes sokáig halogatni.

Megértem, hogy aggódsz érte, de szerintem jobb túlesni a dolgon mihamarabb. Minél tovább vársz, annál rosszabb lesz.

Mindkét lába fáj, vagy csak az egyik?

2013. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azóta rosszabodott a helyzet igy nem vàrtunk 2 hetet ès vissza vittük!Kiderült,hogy a gerincèvel van baj! :(( Csinàlnak röntgent de csak hètfön! (Anglia :@ )jelenleg nem tud menni csak húzza magàt!:( valószinü mütèt lesz de elöbb ki kell vizsgàlni mi is okozza igazàn a bajt!! :(:((
2013. márc. 22. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Megműtik és elmúlnak a fájdalmai. Ma már annyira jók a felszerelések, műtéti technikák, hogy felesleges aggódnod a kimenetelen. Persze, ajánlatos az elváltozást hozzáértő orvossal műttetni.
2013. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!