Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell az első oltást 6...

Miért kell az első oltást 6 hetesen beadni?

Figyelt kérdés
Elég lenne 8 hetesen kezdeni,nem?Ezt megint az orvosok terjesztik?
2013. márc. 22. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az anyatej a kiskutyák védelmi "szere" és 6 hetesen már nem szopnak annyit így a védettség is gyengül azért kell őket már 6 hetesen beoltani!
2013. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha rendesen szopnak és van teje bőven a mamának akkor én 8 hetesen adatom be nekik az oltást!

Felesleges előbb.

2013. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam,de arra nem gondoltam,hogy 6 hetesen kevesebbet vagy egyáltalán nem szopnak.
2013. márc. 22. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért is érdemes többek között már 6 hetesen kezdeni az oltási programot, mert 2 héttel hamarabb lesz védett a kutya és ezzel együtt 2 héttel hamarabb is lehet kezdeni a szocializációját.

A szaporítókra hajaz a hozzáállásod, kérdező, hisz így ők megússzák az oltásokkal járó költségeket.

2013. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ritka az a tenyésztő,aki 2-3 oltással ad 8-10 hetes kölyköt.Van kivétel persze,de nem jellemző.Én mikor tanultam a tenyésztést,még úgy volt,hogy ha a szuka vemhesítés előtt oltva volt,és mi akkoriban félidősen is adattunk egy gyengítettet,akkor bőven ráér 8 hetesen kezdeni a programot.Sőt elvileg az anyai immunitás üti a túl korai oltást,így nincs is értelme.Lehet inkább azt kellett volna kérdeznem,hogyan oltják mostanság a vemhesítés előtt,vemhesség alatt a szukákat?
2013. márc. 22. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:
én 7 hetesen szoktam adni az első oltást, majd gazdi eldöntheti, hogy vár a 9. hétig és addig itt marad a kiskutya vagy majd ő beadatja a következőt bár jobban szeretem két oltással adni a kicsiket 9 hetesen. szerintem is korai a 6 hetes kori oltás főleg ha úgy mint pl nálam van bőven lehetőség arra, hogy a kiskutya tovább itt maradjon
2013. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az anyai immunitás 6-8 hetes korban szűnik meg. de, hogy pontosan mikor azt nem tudni. épp ezért oltatunk 6 hetesen , és lehetőleg olyan oltással ami azonnal megszünteti az anyai immunitást. máskülönben az oltás értelmetlen.
2013. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az anyai immunitást nem az oltás szünteti meg, hanem a szopás abbahagyása. Amíg kapja az ellenanyagokat, addig a saját immunrendszere nem kezd dolgozni, nem reagál kellőképpen a vakcinára. Tehát ha egy szopós kutyát beoltunk, akkor az majdhogynem kárba veszett. Ez igaz az emberbabákra is, a sokáig szoptatott gyerekek immunrendszere általában gyengébb.
2013. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az nem szűnik meg azonnal, ahogy a kiskutya abbahagyja a szopást. de már van olyan oltóanyag ami azonnal megtöri az anyai immunitást.
2013. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!