Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kaját adjak a 10 hetes...

Bundik botond kérdése:

Mennyi kaját adjak a 10 hetes németjuhász kutyámnak?

Figyelt kérdés
Adok neki egy komoly adagot és még a 3x osát tudná enni csak nemtudom mennyit adjak
2013. márc. 23. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Amég jól nem lakik... nem értettem sose miért kell méregetni az adagokat.
2013. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit eszik a kutyus?

Tévhit, h annyit kell ennie, amíg jól nem lakik! Egy egészséges kutyus bármikor tudna enni. Az enyém pl. hányásig enné magát, majd újrakezdené!

2013. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az a szabály, hogy amennyit 15 perc alatt megeszik. Persze 15 percig nem eszik folyamatosan, amikor már sokadszorra megy a táljához, akkor már nem igazán éhes.

Tenyésztő nem mondta egyébként?

2013. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen megméred hány kg a kutyus és a tápon lévő adagolási útmutató szerint kiméred neki a tápot és annyit adsz neki. 15 perc marhaság, több kilót is meg tud enni egy-egy falánkabb kutya.
2013. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem elvesszük előle, ha még javában eszik...ha már csak bele-beleeszik, akkor már nem éhes.
2013. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém negyed óra alatt megenné 3 kilós kiszerelést szerintem kompletten, pedig az egész kutyában nincs 18 kiló. :)


Egyébként ahogy mondták, megnézed a tápon hogy kiló szerint mennyit kell adagolni és annyinak elégnek kell lennie. Olvasd el figyelmesen, mert sokszor a NAPI adagot tüntetik fel, tehát ha mondjuk 120 g/nap, akkor azt oszd napi 2-3 kajára szét és csak annyit adj neki. Sokkal többet ne adj neki, mert elhízhat és nem tesz neki jót, ha degeszre zabálja magát. Én a felnőtt kan kutyámnak még egy alig fél marokkal szoktam adni, ha látom rajta, hogy éhes maradt.

2013. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hányszor kell egy nap megetetni mert nagyon falánk!
2013. márc. 23. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Tíz hetesen, ha tudjátok, akkor még etethetnétek egy nap háromszor.

Egyébként az enyém is világ életében nagy zabagép volt, hiába látszik éhesnek, hidd el elég neki annyi, ami a táp csomagolására van írva, maximum egy keveset adj neki pluszban, de azt se mindig. Ne hízzon el már most! :)

2013. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Adunk neki reggel este főttet délben pedig szárazat purina tápot !!
2013. márc. 26. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!