Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valamilyen törvény a...

Van valamilyen törvény a póráz nélküli sétáltatáshoz?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy a rendőr szólhat-e hogy póráz nélkül sétáltatom! Nagyon engedelmes kutya.

2013. márc. 24. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, szólhat. közterületen csak pórázzal sétáltathatod. az egyetlen hely(a te magántulajdonú kerteden, telkeden kívül) , ahol legálisan leveheted róla a pórázt: a kutyafuttató.
2013. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Ilyenkor az szívta meg, kinek a kutyája nevelt, és engedelmes.
2013. márc. 24. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Akármilyen engedelmes is egy kutya, olyan is létezik, h baleset. Én nyugodtabb vagyok, h ha baj van, vissza tudom rántani egy mozdulattal.
2013. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van!:)
2013. márc. 24. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak rossz tapasztalataim vannak a póráz nélkül sétáltatott kutyákról. Meg lehet oldani, ha szabadon akarod engedni, hogy azt biztonságos helyen tedd. Nem csak a kutya de mások érdekében is. Gondolj bele mi van egy kutyatámadás, egy mókus egy futó kisgyerek esetén. Lehet, hogy nagyon engedelmes, de egyszer elég csak, hogy a saját feje után menjen és megvan a baj.
2013. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zoey28 ***** válasza:
Közterületen póráz nélkül nem szabad sétáltatni. Egy sajnálatos eset: 2 vadász Zalaegerszeg mellett agyonlőtt egy kutyát,akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott az erdőben.
2013. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Tehát akinek a városában nincs kutyafuttató annak a kutyája egész életére egy póráz végére van kitélve? Logikus. Ha már csinálnak egy szabályt akkor lehetőséget is adjanak rá, hogy betartsák. Aki attól érzi magát nagyobb biztonságban hogy vissza tudja rántani a pórázt, az csak a saját hozzá nem értését árulja el. A póráz elszakadhat, kicsúszhat, és akkor mit csinálsz?
2013. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jogszabályok szerint csak a magánterületeden és a hivatalos kutyafuttatókon engedheted el a pórázról a kutyádat.

Nem hivatalosan bárhol, ahol nem fenyeget baleset, vagy közterületes veszélye.

2013. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták, elvileg csak kutyafuttató ill. magánterület, gyakorlatilag meg ahol nem jár közteres, és tudsz rá figyelni. Az én egyik kutyám heti 2x lát pórázt, mikor a kutyasuliba megyünk, akkor teszek rá, és ennyi:D Persze a köztereseket figyelem.
2013. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. márc. 25. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!