Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 9 hetes...

Hogyan tanítsam meg a 9 hetes kölyökkutyámnak, hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
még kölyök,csak játszani szeretne :)..de ha elélógatsz valamit,amit szintén harap,akkor legalább nem titeket fog ^^
2009. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha harapni kezd, hagyd ott, hagyd abba a játékot és vonulj el máshová (méltóságteljesen, csendben!). igyekezz más játékot játszani vele, pl. labdával, rongyal. ha játék közben a kezeded célozza meg, akkor is azonnal hagyd ott. ne foglalkozz vele kb. 5-10 percet. ha lenyugodott, újra játszhattok. nálam ez bevált
2009. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, letesztelem a kis harcost. A ruhámra tépi le rólam általában.
2009. szept. 17. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó taktika, hogy otthagyod, ha harap. Nálam ez sajna egy idő után csődöt mondott és újrakezdte. Nálunk az jött be, hogy ha "bevadult", akkor becsuktam picit a sötét füriszobába (max. 5 perc). Megértette hamar, hogy ha nem szeretne egyedül egy sötét füriszobában lenni nélkülem, akkor bizony nem szabad szétszedni a gazdi lábujját, ruháját.
2009. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kölyökkutya, le fog szokni magától róla! Egy jó módszer (Tv-ben hallottam, és nekem 100%-ig bevált): amikor elkezd harapni, vagy bármi olyat csinálni, ami fáj neked, akkor kezdj el "nyüsszögni" "sírni" vagy valami hasonlót csinálni és akkor abbahagyja! Ők (kiskutyák) is így jelzik egymásnak, ha fáj valami, így megérti, hogy mit akarsz tőle!!!! Az én kutyám ilyenkor elkezdi nyalogatni azt a részt, ahol fájdalmat okozott :)! Próbáld ki!!!!
2009. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az előző módszer nem minden kölyöknél válik be. láttam olyan testvérpárt, amelyiknél ha az egyik felnyüszit fájdalmában, a másik még durvábban harapni kezdi. csak 7 hetisek voltak. miután szétválasztották őket, újra puszipajtások lettek.

az én kutyám, ha harapni kezdett, felnyüszitettem, csodálkozva rámnézett, majd folytatta.

lehet, hogy nálad ez beválik, de nálam nem. én inkább otthagytam ilyenkor. mindenesetre pórbáld ki ezt is, azt is. amelyik hatásos azt folytasd.

2009. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!