Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó lenne?

Ez így jó lenne?

Figyelt kérdés
Ügye jön majd a nyári szünet és Papámnak van két Beagle kutyája ő nem tud elmenni velük sétálni.. :(( És én azon gondolkodtam hogy majd bemegyek papámhoz és foglalkozok egy kicsit a kutyákkal csak nincs sok tapasztalatom :// És majd szeretném elöszőr a kertben egy kicsit tanítgatni öket és utána kimenni az utcára velük :) A nagyobbi kutya egy kicsit tanultabb mert vele foglalkoztek régebben :) De a kisebbik nem nagyon tanult.. :((

2013. márc. 24. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Persze, először otthon kell a kutyákkal foglalkozni, nem egyből az utcán. Kint már kell, hogy hallgassanak a nevükre, leüljenek, lefeküdjenek, figyeljenek rád. :)
2013. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! :))
2013. márc. 24. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval. Egy pörgős kutya, amelyiknek nincs rendszeresen levezetve az energiája, otthon sem fog tudni figyelni. Nyugodtan menny a kutyákkal sétálni, ha nem hallgatnak rád, nem megfelelően neveltek, akkor főleg hosszú pórázzal vidd őket vagy zárt kutyafuttatót keres, ahol biztonságosan el tudod őket engedni. És ezzel együtt párhuzamosa otthon is taníthatod őket, illetve a megtanultakat inger gazdag környezetben, séták során gyakorolhatod velük.

Mert hiába tanítasz meg nekik valamit otthon úgy, hogy közben senki sem viszi naponta a kerten kívülre őket, kint nem fognak rád hallgatni még nagyon sokáig, mert hirtelen rengeteg inger éri őket, amik sokkal fontosabbak és érdekesebbek nálad. Ha már a séták során érkező ingerek valamennyire közömbösek lesznek a számukra, akkor fognak csak rád is figyelni.

2013. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és majd akkor kiprobálom amit tanácsoltál.. :)) Csak attól félek hogy majd elhúznak séta közben :// És elöször csak az egyiket vigyem el sétálni igaz ? :D
2013. márc. 25. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy és mennyire erős? Képezni mindenképpen ajánlott külön külön őket, főleg ha még te is kezdő vagy.
2013. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána a póráz fegyelemnek. Pár nap alatt fel lehet építeni egy szép pórázon vezethetőséget ha következetes vagy, de az fontos, hogy tudjanak szabadon vagy legalább 20-30m-es hosszú pórázon is mozogni a kutyák. Enélkül nem lehet elvárni tőlük, hogy pórázon nyugodtan sétáljanak.
2013. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
13 éves lány vagyok :) És sztem azért erős vagyok :) XD
2013. ápr. 1. 14:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!