Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szép és különleges...

Milyen szép és különleges ritka szuka kutyaneveket tudtok nagyobb kutyákra?

Figyelt kérdés
Nagyon Szépen Köszönöm!
2013. márc. 25. 21:09
1 2
 1/11 Nemsanyi válasza:
49%
Kitto? Ez elég ritka név, most olvastam egy fantasztikus könyvben.
2013. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Mi legyen a kutya neve?



Köztudott, hogy a kutyák mindössze két szótagnyi hangsort képesek megjegyezni, ezért ennél hosszabb nevet nem érdemes választani az új kedvencnek. Ám ha nekünk mégis egy hosszabb név tetszene meg, igyekezzünk annak rövidített változatával megbarátkozni, hiszen azt a kiskutya is könnyebben jegyzi majd meg. Amíg a kutya a nevét tanulja, bármennyire is nehezünkre esik, inkább ne becézzük, mert ettől csak összezavarodik.



kutyanevek, kutya neve

Mi legyen a kutya neve? A legjobb kutyanevek :)



És a szótagok száma még nem minden; a kutyanév hangzása is fontos! Ha a kutya neve lágy magánhangzóval, például "f"-fel kezdődik, az azt követő első magánhangó legyen mély, hangsúlyos; ha viszont kedvencünk neve például az erőteljes"r" betűvel kezdődik, folytatódhat szinte bárhogy, a kiskutya hamar megjegyzi majd.


A szótagok ismétléséből alkotott nevek, mint például a Lulu, Fifi vagy Dodó nem csak népszerűek, de könnyedén meg is jegyezhetőek. Azokat a neveket viszont, amelyekben sok az, a, az u, az o, az f, a p, a b vagy az l betű, a kiskutya sokkal később, nehezebben jegyzi csak meg.


A névválasztáskor a kiskutya fajtája, neme és mérete sem elhanyagolható. Az alábbi leírás segíthet eligazodni a kedvencünk számára legtökéletesebb kutyanév kiválasztásakor.



Kutyanevek kistestű kutyáknak



foltos-kutyus

Jack russel terrier kölyök



A kistestű kutyafajták általában izgágább, ingerlékenyebb természetűek, gyorsabban reagálnak a vezényszavakra. A kistestű kutyafajtákhoz, mint pl. a jack russel terrier, a francia bulldog, a westie, a yorkie, a bichon havanese és bichon bolognese, a chicuahua, a beagle és a mopsz, remekül illenek a kedves, bohókás, főként lágy magánhangzókat tartalmazó kutyanevek: Pumpi, Hógolyó, Pamacs, Rififi, Titi, Cherry, Bubu...



Kutyanevek nagytestű kutyáknak



A nagytestű, erősebb testalkatú kutyák természete ezzel szemben nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, és lassabban reagálnak a hívó szóra. Hozzájuk nem csak jobban illenek a keményebb magánhangzókat tartalmazó, rövidebb nevek, de könnyebben meg is jegyzik ezeket, és sokkal inkább hallgatnak rájuk. A labrador, a vizsla, a staffordshire terrier, a cane corso számára találó, tekintélyt sugalló, stílusos nevek lehetnek a Rex, a Lord, az Akira, a Néró és a Rocky is.

2013. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
100%
Az én favorit szukanevem (még nincs meg a drága, figyelek pár kennelt és várok a tökéletes alomra :)) az Asha :)
2013. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Vulva.
2013. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Az én bullmasztiffom Beira,a cane corzom Sáza :)

de jó még a Shiva.Sába.Boni.Dorisz.Loli

2013. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Buffy (báffi),ízisz,héra ,aurora,Cordi(kordi),Lili,Lizi,lejla
2013. márc. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Az én 2 Kaum: Lolly (Lollypop :D), Ginny

Tesómékét is én neveztem el, ő Tza Tza ("Cácá") :)

Amikor Ginnyért mentünk, akkor jöttek az egyik tesójáért, és tanakodtak a nevén a kicsinek, aztán ahogy ránéztem a kis mackóra, olyan dívás volt, és végül Dívának nevezték el.:)

2013. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
milyen fajta/milyen eredetű?
2013. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha lesz egyszer szuka kutyám akkor ő biztos Elenor lesz, de szép még az Ivana is! :)
2013. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Sony, Zoe (Zoi) nekem ezek tetsszenek
2014. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!