Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyám sokszor iszik?

Baj ha a kutyám sokszor iszik?

Figyelt kérdés
Egész nap a házában fekszik és feltűnően sokszor iszik. Nagyon sokszor kijár inni. Egyébként étvágya van és a kedve is egészen jó.

2013. márc. 26. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg azért, h nem lázas-e.

Mit jelent, h sokat iszik? Mennyiségileg kb. mennyit?

Nem volt sós v fűszeres a kajája mostanában?

Legrosszabb esetben cukorbetegségre is lehet gyanakodni, ha ez állandósulna.

2013. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom h mérjek neki lázat mert az itthoni lázmérőt nem dugom fel a seggébe szerintem :') Hát olyan félóránként. A mennyiséget nem tudom besaccolni mert kinti kutya lévén egy nagy vödörben van a vize amit egy másik kutyával oszt meg. A fültövében már nincs szőr. Ez bár nem hiszem h ok lehet, de apa szerint már beteg a kutya. A füle lett kezelve atka elleni spray-el amit az állatorvos írt fel de csak összehúzta az ott lévő sebet de a szőrt hullást nem állította meg.Szerintetek?
2013. márc. 26. 13:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Ömm nem eszik házi kaját. Csak tápot vagy farhátat, kacsafejet/nyakat..
2013. márc. 26. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Oks.

Kullancsot nem találtatok benne?

Érdemes erre a célra beszerezni egy lázmérőt kutyának, mi is tartunk otthon külön neki ;)

2013. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nem a legjobb dolog, ha egész nap előtte van az étel/ital. De ha már így van, pont az ellenkezője kéne hogy legyen, vagyis az, hogy alig iszik.

Vizsgáld át alaposan a kutyust. Nyár nincs, ha udvaron van, akkor biztos nem száraz a levegő sem, melege sem lehet ez esetben. Lehet összeszedett valamit szegényke. Figyeld a hangulatát is, hamar változhat neki ha tényleg baj van. :(

2013. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
féreghajtva mikor volt? A sok ivás nem normális dolog, pláne ebben az időben. Férgesség, gyulladás, bármi lehet, főleg ha szőrprobléma is társul mellé. Mutassátok meg orvosnak azt a szegény kutyát.
2013. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de víz legyen csak előtte, igyon annyit, amennyit ő akar. Babéziától lehet lázas a kutya, a láztól pedig ihat többet.

Azt pedig sehol sem írta a kérdező, h az étel előtte van folyamatosan.


Lényeg a lényeg kérdező, én megmutatnám dokinak a helyetekben!

2013. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
gondolom megy a fűtés. Mostanában kellene elkezdeniük vedleni és ez az idő nem éppen aktuális a kutyáknak (egyik héten meleg a másik héten hideg). A lakásokban elég száraz a levegő, nálunk alapból a benti kutyáimnál gyakori jelenség, hogy ennyit isznak a kintiek kevesebbet. Ha nem litereket kezd el meginni naponta akkor én nem aggódnék főleg ha egyébként nincs más tünet.
2013. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó :") Mint írtam a kutya kint van.

Hát őmm igen víz minimum legyen minden kutya előtt. A szomjúságát nem én szabályozom és nem is tudná senki se szabályozni. Rendben van elviszem, csak várok még egy kicsit. Ha szombaton is van ez az ivás nála akkor elviszem.

2013. márc. 26. 16:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet cukorbetegség is.
2013. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!