Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méhgyulladáson segíthet a...

Méhgyulladáson segíthet a gyógyszeres kezelés? Gyógyult meg már valakinek a kutyája műtét nélkül?

Figyelt kérdés
Idős kutyám a doki szerint lehet hogy méhgyulladásos, de nem javasolja a műtétet, illetve kockázatosnak tartja a kora miatt. Antibiotikumot kell szedni és kapott két injekciót is. Azt mondta hogy ha nem múlik a gennyszerű folyása akkor vigyük vissza, ad valami hormonos kezelést. Nem értem az hogyan segít,ismerősöm szerint a hormonos kezelések csak növelik a méhgyulladás esélyét. Szóval nem túl jók a kilátásaink ha nem használ a gyógyszer :-( Reménykedhetek, volt olyan kutya aki meggyógyult műtét nélkül?
2013. márc. 27. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az a kutya szenved. Őszintén? Én elaltatnám bármennyire is fáj!
2013. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őszintés szólva én nem vagyok biztos abban sem, hogy méhgyulladás. Vidám, étvágya van és nem iszik sokat, ami az egyik tünete lenne. Ezért nem gondolom azt sem hogy szenved, így az elaltatás meg sem fordult a fejemben.
2013. márc. 27. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elaltatni. Az én kutyámnak is volt igaz ő fiatalabb volt,de meg gyógyult utána rögtön ki ivartalaníttattuk.

Szerintem keress egy mások dokit,mi az hogy "lehet hogy még gyulladása van" ?

2013. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi *méh
2013. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínű nem így mondta, a férjem vitte el, mert én nem tudtam elmenni. De ő meg örülök ha a felét megjegyzi amit a doki mond, mert annyira nem ért ezekhez a dolgokhoz, a kutya is az enyém eredetileg, hálás voltam hogy egyáltalán elvitte, mert én szoktam. A lényeg hogy jó doki szerintem, úgy tudom a hőmérséklete miatt esélyes a gyulladás.
2013. márc. 27. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak egy kezdődő méhgyulladás , azt gyógyszeresen nagyon szépen helyre lehet hozni. Annak igazából a váladékon kivül más tünete nem nagyon van. ha már sokat is iszik, és kedvetlen, lázas, az már előrehaladott állapot, és akkor tényleg a műtét a legjobb megoldás.
2013. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány éves? Milyen fajta? (Vagy milyen típus, ha keverék?) Csak mert azon is múlik a műtét kockázatossága, hogy pl. kis- vagy nagytestű, tömpe orrú-e.


Egy jó állatorvos idős kutyákat is simán megoperál, és a gyulladt méh eltávolítása sokszor látványos eredménnyel jár, évekkel hosszabbíthatja meg a kutya életét.

Persze lehet antibiotikummal is gyógyítgatni, de ha nagyon súlyos az eset, az nem feltétlen használ.

(Állatorvos ismerősöm mesélte, hogy idős tacskó szukát operált, akinek 1,5 kg genny gyűlt fel a méhében...)

2013. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!