Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne mérgezzék meg a kutyám?

Figyelt kérdés

A szomszédunk egy 60 felett lévő, igen házsártos vénasszony és félünk, nehogy megmérgezze a kutyánkat. A kedvencünk, nem csinál(t) semmi rosszat, de így is félő... Az előző kutyánkat is megmérgezték...


Mit tegyek, hogy legalább tőle ne keljen "tartani"?



2013. márc. 27. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
rakjatok ki kamerákat és amikor látjátok hogy kint van a kertben véééletlenül hangosan jegyezzétek meg, hogy biztosan tudni fogjátok mi történik a ház körül, mert a kamera felveszi.
2013. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy tanúk vannak rá, hogy megfenyegetett a mérgezéssel és ha bármi baja lesz a kutyának, azonnal mész a rendőrségre, ugyanis a jelenlegi állatvédelmi törvény szerint ez bűncselekmény.
2013. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
egyébként milyen kutyus?:)
2013. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a kamera, illetve a kamera létezésének a tudomására hozása is jó ötlet. Természetesen a rendőrség említésével együtt.
2013. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Állkamerák jók? (csak mert néztem, és nem valami olcsó, hogy rendes kamerákkal körbevegyük a házat).


Jelenleg ott tartunk, hogy az ő kutyája folyton átszökik hozzánk, vagyis pontosabban átmászik a kerítésen (beoltatlan, csiptelen, nem ivartalanított), szerencsére a mi kutyánk ivartalanított, meg minden és nagyon nyugodt. Mind két kutya kan (még jó, hogy a mienk -a nagyobb - és nem bántja a másikat).


Azt mondogatta, hogy ne merjük kiengedni az ő kutyáját az utcára, vagy ilyesmi, mert "kölcsönkenyér visszajár". Jelenleg várjuk, hogy csütörtökön az ő részéről a fiai csinálnak valamit a kerítéssel... Azután viszont muszáj lesz hívni az ebrendészetet vagy rendőrséget, mert a napja nagy részében a kutyája nálunk "tanyázik", mert tőle szökne...


Amúgy nekünk egy golden keverékünk van. Nagyon szeretem, ezért nagyon féltem is!

2013. márc. 27. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld megjavítani átmenetileg a kerítést, nem a kutya tehet róla h a gazdája felelőtlen...ha mégis értesítesz vkit akkor az a menhely legyen vagy az állatvédők
2013. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mondd meg neki, hogy ha kölcsönkenyér visszajár, akkor valószínűleg nem fog megharagudni azért, hogy a kutyád mától az ő kertjében lakik. Persze ez kamu, de vegye már észre magát.

Amúgy, én a helyedben simán ráhívnék egy állatvédő csoportot, mert nem megfelelően tartja azt a kutyát.

2013. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem a kerítéssel van gond, mert rendes drótkerítés van, de azon könnyedén átmászik és nagyot is ugrik. A kutyát talán egy 180 cm-es betonfal állíthatná meg, hogy ne jöjjön folyton át. :( Nagyon gyors és mozgékony, fiatal kutya.
2013. márc. 27. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:
És ha a lakásban tartanád a kutyádat? Neki is jobb lenne és a védelme is biztosított így. Milyen fajta vagy jelleg?
2013. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Fotózd/videózd le, ahogy a kutya átmegy Hozzátok! Amikor Nálatok van, akkor azonnal hívd a jegyzőt/gyepit, hogy intézkedjenek. Ne hagyd magad lerázni
2013. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!