Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt tudtátok? Kutyajegy árak...

Mátyás97 kérdése:

Ezt tudtátok? Kutyajegy árak (VOLÁN)

Figyelt kérdés

5.3. Élő állatok szállítása


A kutya szállításáért az útipoggyász fuvarozására megállapított díjtételeket kell alkalmazni, kivéve a vakvezető, a mozgáskorlátozottakat segítő és rendőrségi kutyát, amelynek szállítása díjtalan. Egyéb élő állat szállítása díjtalan.

Távolság

(km) Élőállat

szállítás díja

(Ft)

0,0 - 50 155 Ft

50,1 - 10 200 Ft

100,1- 275 Ft


A díjtételek 21,26% áfát tartalmaznak.

b) ha az utas 51-100 km távolságra utazik 200,- Ft

c) ha az utas 100 km-en felüli távolságra utazik 275,- Ft



2013. márc. 30. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mire irányul a kérdés? arra hogy van kutyajegy, arra hogy mennyibe kerül, vagy arra hogy a kutyán kivül bármi élő állatot szállítasz az ingyenes?
2013. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Oúúúú...B*ki...

Összecseréltem a kérdést a kiegészítéssel.

A kérdésem az lenne:

Miért nem engedett fel a busz sofőr kutyával a Volán buszra?

Volt póráz, szájkosár.

2013. márc. 30. 13:50
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
mert egy bunkó paraszt volt, lehetett volna panaszt tenni ellene, ugyanis nincs joga hozzá, ha van rajta szájkosár és póráz és jegyet is akartál neki venni
2013. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos ez már egy hete volt.... Sajnos.

De holnap is megyek, és meg mondom neki a tutit!

2013. márc. 30. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csomót buszozok a kutyámmal, póráz, szájkosár mindig rajta, még sose volt baj. Sőt, 10-ből 7-szer az van, hogy kérem neki a jegyet, és mondják, hogy nem kell. Ne hagyd magad legközelebb, tegyél panaszt, sőt mondd meg a sofőrnek is, hogy panaszt fogsz tenni,hátha akkor felenged. Ha jól tudom, olyan szabályozás van, hogy egy buszon egyszerre csak egy kutya utazhat, tehát ha már van fent másik kutya, akkor mondhatja, hogy nem szállhattok fel.
2013. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy csak egy kutya szállítható a buszon. De ezen kívül ha van póráz, szájkosár, plusz az oltási könyv (ezt ellenőr kérheti), és te megveszed neki a jegyed, fel kell hogy engedjen. Ha nem teszi, személyesen menj be az illetékes helyre és jelentsd.
2013. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm a válaszokat! Akkor legközelebb mondom ezt neki. Ez egy olyan bunkó sofőr, hogy abba is beleköt, hogy milyen az igazolvány tartód. És még vissza sem köszön!
2013. márc. 30. 15:07
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

"Kutyát, madarat, halakat, vadászsólymot és egyéb apró állatot - kivéve kacsa, liba és pulyka - az utazási feltételekben meghatározott körülmények között szállíthat az autóbuszon.


Egy autóbuszon csak egy kutya szállítható. A távolságnak megfelelő kutyajegyet kell vásárolni. A vakvezető és rendőrségi kutya díjmentesen szállítható.


A Volán fenntartja az élő állatok szállításának korlátozásának jogát, valamint az állat által okozott kárért a szállítója felel.


Az élőállatok szállításának feltételeiről és a díjszabásról itt tájékozódhat: díjszabás, utazási feltételek"


megteheti, hogy nem enged fel.

2013. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom miért pontoztatok le, amikor a volán honlapjáról másoltam, ahova érthetően le van írva, hogy a volán korlátozhatja az állatok számát, ami azt jelenti, hogy lehet 0 is...
2013. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

vannak bunkók és vannak normálisok is..

mondjuk az nevetséges,hogy egy kölyök tacsit nem engedett fel a busz sofőr, jó szájkosár nem volt rajta,de hát olyan pici volt..a gazdái mondták is itt az oltási könyv benne van,hogy mikor született,kölyök és nem árt senkinek..stb de nem engedte fel..viszont volt olyan busz sofőr is aki két rotit is felengedett persze szájkosár és pórázzal,de még jegyet sem kellett vennie a gazdinak..


ez szerintem meg azon múlik,hogy a sofőr szereti e a kutyákat vagy sem..mert hogy egy kis kölyök kutyát vki ne engedjen fel és egyetlen érv egy rohadt szájkosár amit olyan pici kutyára nem is lehet kapni..-.-


tegyél panaszt!

2013. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!