Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak, hogy naponta...

Mit csinaljak, hogy naponta 3x egyen a kiskutyam?

Figyelt kérdés

(3,5 honapos staffbull terrier,6kg most.)

Reggel 6 korul kap(Eukanuba medium puppy tapot),de a fele adagjat a taljaban hagyja.Jo,mindegy,elveszem...Aztan delben vegre rendesen eszik,megeszi az adagjat.Este 6 korul ujra kirakom a kajajat,jobb esetben megeszi a felet,de van,hogy hozza sem nyul.

Ez igy nem jo.En meg sajnalom a kiskutyat,o szegeny,alig evett,es este 9 korul ujra probalkozok a vacsoraval,akkor altalaban megeszi.Viszont igy ejszaka kb.3x kakil,es emiatt nem tudom beallitani a rendszert az eletunkbe.Szivesen fogadnek tanacsokat,mit tegyek.


2013. márc. 30. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ajánlott adag csak egy átlagos szám. Nem egyforma a kutyák igénye. ha nem eszik rendesen, állj át a napi kettőre. Ha most megfelelő a kondíciója, akkor elég neki, amit magától megeszik.Netán még a mozgás is kevés neki napota.
2013. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

akkor szoktasd át a napi kettőre ugyan annyi adag csak nem 3 felé osztod hanem 2 felé (reggel és este) fontos ,hogy mozgás,séta után kapjon enni,mert akkor általában éhesebbek a kutyák..


a mi havanese-ünk is eljátszotta,hogy alig eszik és így napi 2x kapott enni 3 helyett,semmi baja nem lett 4-5 hónapos volt akkor..

2013. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogváltásban van a kutyád. Ha tápot adsz neki, segítheted azzal, hogy kicsit beáztatod arra az időre, amíg érzékeny az ínye.
2013. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok


amúgy mennyit mozog egy nap?

mert ha keveset akkor nem igényel annyi kaját,ha többet mozog akkor nyilván többet is eszik :)

2013. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk iszonyat sokat mozog. Kiskorától kezdve kicsit több kaját tettem elé, mint ami elvileg javasolt. A mai napig, ha többet teszek elé, csak annyit eszik meg ami neki kell. A többit ott hagyja. Ha netán nagyon rossz kint az idő, és nem tudunk annyit lent lenni, vagy játszani, akkor sokszor van hogy csak napi egyszer eszik, gondolom nem éhes, olyankor ha reggel bekajál, van hogy este nem eszik, vagy csak keveset.
2013. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat mozgassal nincs gond,eleven,sajat magat is farasztja,ha nem tudunk kimenni,olyankor nagyon gyorsan futkarozik,amig el nem alszik.Ma is este 9kor evett meg,olyankor ehezik meg.hat kenytelen voltam megetetnies igy nagyjabol megvan a napi 3 etkezes.Ti mikor adtok utoljara enni a kiskutyatoknak?
2013. márc. 30. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok


mi annó 8 körül adtunk kaját neki és este 10 körül még levittük egy pisi,kakira..

2013. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egészséges kutya, sőt, a kölyök kutya is szinte mindig éhes.Nem este 9-kor, hanem bármikor eszik, ha kap. Szóval, ne etesd 9-kor. Kapja meg időben. Ha otthagyja a felét, annyit kapjon a következőnél. És a következőnél is. Majd üres, százszor kinyalt tányérnál mehet bele újra a több mennyiség.Ne rontsd el a kutyádat!
2013. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 urkunde ***** válasza:

Elég neki kétszer enni,hagyd el a napközbeni evést.Reggel

este kapjon csak.Én azt javaslom az utolsó séta előtt 4 órával adj neki enni,tehát mondjuk 10órakor leviszed akkor a vacsora ideje este 6.Ha 9kor séta akkor 5óra a kaja.Így tuti hogy rendesen kisz@rja magát este.Legalábbis nekem így volt annak idején.A székletet akkor fogod tudni beállítani ha egyforma adagokat ugyanazokban az időpontokban eszik a kutya.Ha teszem azt

egyik este eszik x mennyiségű tápot másik nap x+1 menyiséget akkor megváltozik a széklet ideje az emésztés

idejének köszönhetően.A cél az hogy kaja időben megegye a neki szánt teljes mennyiséget.Hasonló gondokkal küzdöttem én is sok mindent kipróbáltam,nekem az vált be,hogy egy-két főtt csirkefejet teljesen szétnyomkodtam és pici vízzel elkevertem a táppal.Persze a táp menyisége csökkent arányosan a csirkefej menyiségével.

2013. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!