Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a német...

Hogyan vegyem rá a német juhász kutyámat, hogy ne menjen előttem és főleg ne húzzon sétálás közben?

Figyelt kérdés

Nagyon szófogadó, bármit kérek megcsinálja, de ezt nem tudom meg értetni vele, hogy ne előttem menjen.

Vissza húzós verzió, kicsi korában sem jött be, most meg még annyira sem, főleg hogy majd 35 kilós.

Praktikus válaszokat várok köszi.



2013. márc. 31. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ahogy megelőz fordulsz is vissza,eléggé megkell a nagytestű kutyákat rántani főleg ha nehezebben bírod el..de pl én 50 kg-an(lány vagyok) az ismiék vizsláját (30-40 kg körül lehet) vissza tudtam rántani igaz,hogy nehezen de sikerült :D,igaz,hogy 15 percig kb 1 métert se hallattunk de aztán bevált és minden egyes rántásnál a következő könnyebb volt :)


ha kutya húz a leghatásosabb ez a fordulgatós módszer, max a jutifalat amivel az érdeklődését felkelted és rád figyel,de ez is egy ideig érdekes a kutyának utána a szagok jobban érdeklik, én a vizslánál ezt próbáltam, egy pár percig működött aztán a szagok jobban érdekelték..


amúgy én voltam a kutya sétáltató a nyáron ismerősöméknél,hát az a kutya nem tud szépen közlekedni,sajnos nem sokat foglalkoznak vele..


Ha egyedül nem megy akkor kérj segítséget az elején a vissza fordulásnál, ha még egy ember segít tuti vissza húzzátok a kutyát, elején néhány sétánál próbálkozni fog ,hogy húzzon,de ha nem hagyod akár pár nap alatt egy szépen közlekedő német juhászod lesz..

Sok sikert!

2013. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kimentek sétálni. Kezdésnek az ellenkező irányba mész mint amerre a kutya akar menni. Amint eléd megy (még mielőtt elkezdene húzni), te már fordulsz is a másik irányba. Akkor megint ha megelőz, azonnal fordulás, de ugyancsak mielőtt elkezdene húzni.De figyelj rá, hogy amint leelőz akkor azonnal fordulás. Lehet hogy kell egy kis rántás is, vagy az elején nagyobb, az is lehet hogy ezzel elszórakoztok séta előtt 10percig is, de utána normálisan fog menni, mert rá fog jönni, hogy így nem haladtok semerre.
2013. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ugy van ahogy az elottem szolok mondtak :)

ez a fordulasos modszer bevallt egy makacs tacskonal is,szoval szerintem egy okos,ertelmes,szofogado nemet juhasznal is be fog ;)

sok sikert!

Kivancsian varom a valaszt hogy sikerult-e ;;)

2013. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!