Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutyát tényleg...

Egy kistestű kutyát tényleg nem szabad kivinni ilyen időbe?

Figyelt kérdés

Nekem ez még új. Itt azt hallom, MINDEN fajtának kell kinti séta akár esik, akár süt a nap. De itt nem ezt olvastam:

"elmondom nektek, hogy az ilyen kistestű és ráadásul ilyen fiatal kutyákat nem is szabad ilyen hidegben, hóba fagyba esőbe kivinni!!!!


nyilván lesz sétáltatva, egyszóval nem írtam sehol, hogy soha se lesz sétáltatva vagy csak heti 1X! Arra értettem,ha szakad az eső, nem fogom levinni, mert NEM IS SZABAD!!!


inkább te vagy a szánalmas, hogy utánanézés nélkül fröcsögsz!!! "


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



2013. márc. 28. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem szabad! Csak nem sokáig. Minden kutyának ki kell menni, el kell hogy végezze a dolgát.

A "panel" kutyákat is mindig le kell vinni és ők általában kis termetűek.

2013. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na akkor elmondanám, hogy westiem van családi házban. Bent alszik ugyan, de reggel kiengedem és délután 4ig kint van, ha esik ha fúj és kutya baja sincs. Kifejezetten szeret kint lenni.
2013. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De, szabad, sőt kell is! Vannak ruhák nekik, rá kell adni. (nekem például eleinte nevetséges volt a kutyaruha, de anélkül tényleg fázik kint a kutyám.)
2013. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy aki ezt kijelenti az nem egészséges kutyatartó...erre te még erre egy kérdést is "pocsékoltál?":)


Tudod meg tudnám fojtani az ilyen és ehhez hasonlóan gondolkodó "szakképzett kutyatartót", mert egyrészt ordenáré hülyeségeket terjeszt, ezzel hülyítve az abszolute hozzá nem értő leendő kutyatulajt - bár megjegyzem, hogy olvasni és érdeklődni kell a témában mielőtt kutyát veszel magadhoz - másfelöl meg a kistestű kutyák lejáratásában is alaposan benne van a "keze".


Az emberek használják már a józan paraszti eszüket...is:)

2013. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, és a munkatársamnak is.

A múltkor kérdezi, hogy ilyen időben az én kutyám hol intézi a folyó ügyeit? Mondom, hogy hogy hol? az utcán...

Tökre meglepődött, hogy ilyenkor is leviszem sétálni, az övéké a lakásban a kutyapelenkára pisil-kakil.


Napi 4-5 séta van, de rövidebb ideig vagyok lent vele. Mivel a ruhát utálja, így azt sem adok rá, de nem is fázós. Ma reggel még 20 perc után is a hóban akart rohangálni.

6 éves, és makk egészséges, soha nem volt még megfázva.

Ha szakad az eső, akkor nyilván csak egy gyors sétát ejtünk meg (akkor ő sem szeret sétálni) és olyankor azért ráteszem a háttakarót.

2013. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De szabad! Az én kutyáim is kistestűek és az udvarba tartjuk őket. Semmi bajuk nincs... Az egyik áprilisban lesz 1 éves a másik meg már 8 és semmi bajuk nincs
2013. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dde persze be tudnak menni meleg, fedett helyre :)
2013. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 bichonom van

imádják a havat..semmi bajuk nem lesz,nyilván nem órákra kell kell elmenni velük sétálni..de amúgy nem lesz semmi bajuk ha 20-30 percet kint vannak úgy hogy mozognak!

nyilván egy 3-4 hónapos kistestű kutyát 10 percnél többre nem vinnék le,mert megfázhat...de ha napi 5x leviszed 10-15 percre semmi baja nem :)

2013. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*nem lesz
2013. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 kilós kutyám van,nem sokkal nagyobb mint egy yorki de egész télen nem volt rajta ruha, nem is adok rá soha még is télen is órákat lent vagyunk,rugdosom neki a havat ő meg elkapja,van hogy labdát viszünk le és apportírozok vele persze nem annyit mint jó időben.

Kiskorába mikor pár hónapos volt, volt egyszer csúnyán megfázva pedig csak eső esett,de olyankor még nincs felépítve az immunrendszere az teljesen más.

Nem tudom attól hogy kistestű minek ennyire félteni, ő is kutya 37-38 fokos testhővel,bundával. Csivava rövidszőrű oké,adjanak rá ruhát,de egy yorkira felesleges neki van elég szőre pl.

Szakad az eső és le se viszi LOL. Saját maga nem akar megázni meg lusta dög nem a kutyát félti,hanem biztos hogy be ne göndörödjön a haja. Szánalom ez a csaj.

2013. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!