Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso neveléshez elég ha...

Cane Corso neveléshez elég ha következetesek, határozottak vagyunk?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék egy ilyen fajta kutyát,nem most,még pár év csak informálódok,hogy nekem való lenne e..


nem kölyökben hanem felnőtt kutyában gondolkodtam,fajtamentés,menhely..


viszont egy alacsony 51 kg-os lány vagyok,a jelenlegi kistestű kutyámat is következetesen nevelem,de azért van különbség a egy kicsi és egy nagy kutya között..


teljes mértékig következetes vagyok a kutyámmal és minden más kutyával is

szabályok nálam felvannak állítva és nem vátltoztatok rajtuk idő közben..


kutyasuliba járnék vele :)


2013. márc. 31. 19:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
jelenleg 20 éves vagyok..
2013. márc. 31. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyanevelés alapja a következetesség és a határozottság mérettől függetlenül.
2013. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 184 cm és 69 kg vagyok,lány és nekem van egy Corsom.hát abban biztos vagyok h határozottság,türelem és fegyelmezés kell hozzá.

Van hogy én nehezen tudom visszafogni sétálás közben.

Nagyon jól nevelt az én kutyám,suliba is járt.

De van h pillanatok alatt elveszíti a fejét és megindul.na ezért kell határozottnak lenni.

Amúgy nagyon szeretetre méltó,ölbe bújós kiscica :)

de sok energiám és időm van benne :)

amúgy az enyém 3 éves,szuka.Sáza a neve.

2013. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.én 21 vagyok :)
2013. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem a jelleme fogott meg.Meg sok jót is olvastam róla és a kinézete sem utolsó szempont,egyszerűen olyan szépek..mutatsz képet a kutyádról?:)
2013. márc. 31. 19:34
 6/14 anonim ***** válasza:
A kutya-gazda kapcsolat nem azon múlik, hogy ki hány kg.
2013. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mutatok szívesen,de ide nem tudok képet feltölteni.

Esetleg ha küldesz egy e-mail címet oda elküldöm

:)

2013. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
küldtem üzenetet,e-mailcimmel! :)
2013. márc. 31. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:

ha valóban megértetted a lényegét akkor ebből gond nem lehet. mellette eksztraként a kutya testbeszédét még bemagolod, kizárt hogy el akarjon cibálni. nekem egy igen erős kan, ráadásul domináns pitem van. nem él vissza egyáltalán az erejével, pedig én is 51 kg körüli lány vagyok. azért írom hogy körüli mert nyáron általában lejjebb megyek 47re is ritkán meg felhízok 53ig. a legkönnyebb helyzeted akkor van ha figyelsz arra hogy ne domináns kölyköt válassz. akkor aztán alig kell megeröltetned magad. ha domináns akkor sincs minden veszve, de valóban keményebb, fárasztóbb helyzet. a tesbeszéde segítségével pedig előre le tudsz olyan dolgokat tiltani a tanulási fázisban ami az elrántásoddal járna. így mire már oda kerül hogy vissza tudna élni a testi fölényével, nem fog elrántani és lényegében addigra megtanulja hogy a környezete legyen a lehető legsemlegesebb számára, hiszen ott a gazdi az ő dolga reagálni a behatásokra.


viszont véleményem szerint ha egy kutya nevelt, meg kutyasulis meg jaj de okos akkor nem cibálja lépten nyomon a gazdáját. tehát a cane sorso gazdi hozzászólásából kiindulva kérdés: kinek mit jelent a nevelt kutya? illetve jó példa, hogy attól mert kutyasulit kijárt még azért néha néha el el cibálgatja a gazdit.

2013. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy elcibál,sőt.már sokszor póráz nélkül is szépen jön.

No de ezt el is kellett érni valahogy...

Addig meg szerintem előny volt számomra hogy nagyobb darab vagyok

2013. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!