Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie tapasztalatok?

Sheltie tapasztalatok?

Figyelt kérdés

-bújós

-idegenekkel hogy viselkedik és más kutyákkal, állatokkal

-szőrápolás, vedlés

-mozgásigény (mit sportoltok, mennyit mozogtok)

-egészségügyi gondok (volt vele bármi gond)

-taníthatóság(gyorsan tanul, szeret tanulni)

-játékos

-mennyire apportos

-mennyire domináns

-mennyire gazdacentrikus

-hogy bírja az egyedüllétet(mennyi ideig van egyedül)

-szocializáció

-terelőösztön meg van benne

-szerinted melyik sportra a legmegfelelőbb



2013. márc. 31. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Eléggé bújós, idegenekkel, más állatokkal általában barátságosan viselkedik, bár ez nevelés kérdése. A szőre fokozott ápolást igényel, mivel hosszú szőrű, de elég 2-3 hetente egyszer alaposan kifésülni, szóval nem olyan vészes. Elég pörgősek, nagy a mozgásigényük, agilityre és egyéb kutyás sportokra nagyon alkalmasak. Az egészségük nem mondható különösebben problémásnak, kevés örökletes betegség jellemző a fajtára. Viszonylag értelmes, könnyen tanítható kutyák.

A játékosság, apportosság és a dominánsság teljes mértékben egyedfüggő. A gazdájukat szeretik, az egyedüllétet szoktatás kérdése, hogy mennyire bírják jól, de elég ugatós fajta. Terelőösztön nem mindegyikben van már meg.

2013. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon bújós a legtöbb. Általában mindenkit szeret de az idegenekkel gyakran bizalmatlanok.

Mozgásigénye közepes, én labdázok az enyémekkel.

Gyakori a csirke allergia (nekem a 4 ből 2 nek van...) ezt leszámítva más nincs, örökletes probléma ritka.

Nagyon gyorsan tanulnak és nagyon játékosak. Én még kevés sheltievel találkoztam akik ne lennének ösztönösen apportosak.

Ritka, hogy túlzottan dominánsak lennének és saját tapasztalataim szerint ez inkább a szukákra jellemző.

Gazda centrikusak de jól bírják egyedül, az ugatósság egyed függő, az enyémek egyáltalán nem ugatóssak de ismerek olyat amelyik nagyon.

Hajlamosak a félénkségre így alaposan kell őket szocializálni.

Nekem 4 ből 3 ban megvan a terelőösztön.

Alapból a legtöbb kutyás sportban jók de nem szeretik az agresszív nevelési módszereket és a kiabálást, nagyon finom lelkületűek.

2013. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem várhatóan jövőre lesz, addig a leendő szülőkkel ismerkedek :) Idegenekkel szemben tartózkodóak, nem rohanják le rögtön az embert haverkodással, de ha látják a gazdin, hogy minden oké, akkor ők is felengednek. Bár ez lehet egyénfüggő, találkoztam már olyannal is, aki kocsiban rögtön az ölembe feküdt és úgy aludt.

Hallottam egy hírt, hogy az egyik kennelnél van egy könyök problémás kan, akivel ennek ellenére mégis tenyésztenek, úgyhogy nem árt ha tájékozódik az ember meg nyitott fülekkel jár, de nem hallottam különösebben nagy betegségekről (max szembetegség esetleg).

Gyorsan és könnyen tanulnak, a világ 6. legokosabb kutyafajtája :) A leendő porontyom mindkét szüleje megfelelt terelővizsgán, én is szeretném majd a sajátommal megcsináltatni.

2013. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!