Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mit ajánlotok?...

Első kutyának mit ajánlotok? Egy menhelyes kiskutyát vagy egy sheltit?

Figyelt kérdés
Mármint hogy első kutyának lehet menhelyes is? Persze egész picikét ha menhelyről!

2013. márc. 17. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Menhelyes, de fiatal, kölyök. De mielőtt kutyát akarsz, olvass, jan fennell kutyapszichológia, tükörmódszer. Enélkül senkinek kutyát!

És kutyaovi, kutyasuli.

2013. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én első kutyának ha fajta lenne a kérdés a foxit ajánlanám. Akár 15 évig is elél. Az enyém idén lesz 9 éves :)) Okos, igaz nagy hely kell neki, nagyon játékos, imádnivaló :P
2013. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem muszáj kutyaovi/suli (persze nem árt), csak tudni kell bánni vele. Elég hogyha megnézel 1-2 Cesar Millan részt (youtubeon is meg tudod nézni), esetleg könyvet olvasol vagy csak a neten utánanézel egyes dolgoknak.


Szerintem jó dolog menhelyről örökbefogadni, de mindenki döntse el magának, hogy mit szeretne.


De ne feledd, az a kutya felnőtt is lesz!

Remélem nem csak addig kell ameddig kicsi.

2013. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Természetesen választhatsz menhelyit, sőt inkább csak azt.

Ugyanis egy fiatal vagy inkább felnőtt kutya jobb választás szerintem egy kezdőnek, mert az ő tulajdonságait már a menhelyen ismerik. Egy kölyökből is bele lehet úgy választani, hogy megizzat a legnagyobb hidegben.

2013. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Egy felnőtt kutyának már vannak berögzült "rossz" tulajdonságai. Nagy feladat egy felnőtt kutyát tanítani, úgy környzetbe vinni, ösztönkezelni.

Egy fiatal kutyánál új lappal kezdesz. Csak előrre olvasgass, ás kutyasuli pedig nem árt, ha nem akarsz egy atiszociális ketbe száműzött, ksizámíthatatlan kutyát. De minimum kutyaovi. Mégiscsak szakértő emberek vannak, tudnak tanácsot adni.

Foxit nem ajánlok, terriet egyáltalán, nagyon makacsok, többször bepróbálkoznak, kemény fejűek. Nem első kuytyásoknak való.

2013. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

pangaziusz, ez nem feltétlenül igaz, ne beszélj hülyeséget! Rengeteg jól kezelhető felnőtt kutya van menhelyeken. És mivel ott nem szoktak zsákbamacskát árulni, könnyen eldönthető az adott kutyáról, hogy illik-e a családba, vagy sem. És igen, egy felnőtt kutyával, aki már túl van a "gyermek betegségeken" sokkal könnyebb dolga lehet egy kezdőnek.


Például ő is tökéletes lehet első kutyának:


[link]


Szerintem inkább költsd azt a pénzt, amit a kölyök vásárlására költenél ivartalanításra vagy add az árát adományként az adott szervezetnek.

2013. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Kölyköt is lehet örökbe fogadni, sok kölyök van a menhelyen. Másrészt első kutyának nem ajánlok felnőttet. Másrész a menhelyesek nem biztos hogy megfelelően értenek a kutyákhoz, a temperamentumokhoz, a viselkedésükhöz.
2013. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Pangaziusz bocs, de nagyon h.ülye vagy, ami nem gond, csak egy állapot, de mást ne nézz már annak, jó?? És most lehet vérig sértődni......


Kedves kérdező, íme egy másik felnőtt kutya, aki szintén tökéletes lehet felnőtt kutyának. Tökéletesen szocializált, szerintem gyönyörű. Őt is csak nagyon jó helyre, benti kutyának adják.


[link]

2013. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Menhelyre sem csak elhanyagolt, problémás, neveletlen kutya kerül be, csak épp nehéz szűrni ezeket. Az, ha valaki elviszi párszor sétálni a kutyát segíthet, de még ekkor sem derülhet ki teljesen, milyen a temperamentuma, vannak-e viselkedési gondjai. És igaz, ami igaz, a menhelyen dolgozóknak csak egy kis része ért valóban a kutyákhoz sajnos, így tőlük nehéz segítséget kérni.

Én mégis első kutyának felnőttet javasolnék, amelyiknél már látható, hogy menyire nehéz eset. Ha kölyökből kifog egy igazi makacs, domináns, kemény kutyát, azt nagyon nehezen tudja egy tapasztalatlan ember nevelni és kezelni. Ezért én azt javaslom kérdező, hogy ideiglenes befogadótól hozz el kutyát. Ott a befogadó elég jól megismerhette az adott ebet, tudja, milyen problémák vannak és lehetnek vele. Sokkal kisebb meglepetések érhetnek.

2013. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugyanennél az alapítványnál vannak, gyepiről jöttek ki úgy, hogy gyakorlatilag semminemű "berögzült rossz tulajdonsága" nincs egyiknek sem.....


[link]


[link]


[link]


Harmat képe még a csongrádi gyepin készült, nincs még róla új, mert még karanténban van.

2013. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!