Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadunk egy kutyát?...

Örökbe fogadunk egy kutyát? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Milyen papirokat kell aláírni, mennyit kell fizetni? Van e még valamilyen kötelezettség a menhely felé? Az is érdekelne, hogy aki felnőtt kutyát vett magához, hogy viselkedett a kutya? Volt vele gond? Megszereti/elfogadja az új gazdit?

2013. ápr. 1. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a bátyámék esetét tudom leírni. Ők a Pilis-budai kutyamentőktől fogadtak örökbe örökbeadási szerződéssel, amiben benne van, hogy a kutya nem megfelelő tartása esetén az egyesület visszakapja a kutyát, és tulajdonosként is ők vannak feltüntetve. Ők nem fizettek semmit. Ez egyesület/menhely kérdése, hogy mi a feltétele az örökbefogadásnak, tőlük kell megérdeklődni. Oltások és chipet árat azért általában elkérik. Én max összegnek eddig 10 ezer forintot láttam, de azok a kutyák féregtelenítve, oltva, chippel kerültek ki.

Az ivartalanítás is ki lesz kötve feltételként, ha még nem történt meg.

Egyébként a spicc-palotapinya keverék, amit elhoztak egy kis tündér:) Mindenkivel barátságos, szobatiszta, szereti a kutyákat.

2013. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi menhelyről hoztunk el egy másfél éves terrier keveréket nagyimnak. Aláírtunk egy szerződést, és 5000 Ft-ot fizettünk 4 éve. Kissé hiperaktív kutyát választottunk, így tanácsom az, hogy ne sajnálj rászánni 1-2 órát egy kis sétával egybekötött ismerkedésre. Egyébként nincs vele semmi gond, egy szeretet bomba úgy ahogy van.
2013. ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a PBK-tól fogadtam örökbe.Első körben elmentem hozzájuk,több tagból állnak,mindenki a saját kertjében gondozza a kutyákat.Vittem jutifalit,játszottunk kb.2-3 órán át,aztán abba maradtunk,hogy ivartalanítás után elhozzák hozzánk a kutyát egy kis környezettanulmánnyal egybekötve.Írtunk egy szerződést,átadták az oltási könyvet,kifizettem az orvosi költségek egy részét,és végülis ennyi volt. Maradhat az ő nevükön is,én azonban átirattam a chipet az én nevemre,meg én útlevelet is csináltattam,mert visszük magunkkal nyaralni mindig.

Nagyon korrektek voltak,érdemes tőlük örökbe fogadni.

De találkoztam olyan menhellyel is,hogy olyan bemutatkozást kértek, hogy kb. egy társkeresőre nem írnék ennyit. Őket hanyagoltam is,pedig fajtamentők,és szerettem volna onnan elhozni még egy kutyust,de felhagytam vele. Inkább nézem a PBK-oldalát,előbb-utóbb csak lesz egy olyan kutyus,amitlyet én szeretnék...

:-)

Sok sikert!

2013. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
alá irsz egy papirt hogy beszámolsz a menhelynek a jólétéről. ivartalanítási kötelességet válalsz és a kutyát nem adhatod másnak!!
2013. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 atszirko válasza:

Én egy 4 éves labradort fogadtam örökbe tavaly nyáron a fajtamentőktől.Örökbefogadási szerződést kötöttünk, melyben vállalod, hogy gondját viseled minden körülmények között és ha vmi miatt mégsem jön össze a közös élet, nekik viszed vissza. Nem került semmibe azon kívül hogy el kellett menni érte.Oltással, ivartalanítva, chippel adják örökbe ezeket a fajtiszta ebzeteket.Panelben lakunk és nagyon boldogok vagyunk.Ezek a kutyák - az enyém is már két hónapja kóborolt, vmi miatt, annyit tudtak, hogy a seprűtől nagyon félt ( nyilván okkal )- sokkal hálásabbak mint más társaik, mert tudják mi a gazdi nélküli élet.

Semmi gond nem volt első perctől szobatiszta, fegyelmezett, persze ez fajtájára is jellemző.Kb. 1 hét kellett mire összeszoktunk, azóta teljes a szerelem..:)

Az egyesület nagyon felelősségteljes és meg is nézik hova adják oda a kutyákat.

2013. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi sintértelepről hoztuk, így a kérdés első felére nem tudok válaszolni (1000 forintért adták ki egyébként, meg ők feljegyezték maguknak. nem volt chip, oltás, férges és bolhás volt, első utunk az orvoshoz vezetett, haza sem vittük azonnal).

7 hónapos volt akkor, ma 9 éves és az első naptól kezdve szobatiszta, mindent nagyon gyorsan megtanult, a cipőket egyszer próbálta rágni, az asztalról is csak egyszer próbált enni, azóta tudja a szabályokat, nagyon könnyű volt vele. egyedül a sétáltatással voltak problémák, félt az utcán, de aztán hozzászokott.

És ami a legfontosabb, és ami miatt legközelebb sem tenyésztőtől veszem hanem menhelyről hozom a kutyám: sokkal ragaszkodóbb, mint bármelyik előző kutyánk, akik egész piciként kerültek hozzánk.

2013. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!